Испански ветеран е първият съперник на Димитров в Антверпен

Кей Нишикори се оттегли от турнира часове преди първия си мач

20 Окт. 2020Обновена
Пабло Андухар

Пабло Андухар (Исп) ще бъде съперникът на Григор Димитров във II кръг на тенис турнира от категория "АТР 250" в Антверпен (Бел, €394 800). Поставеният под №4 българин по право почива на старта на основната схема, а 34-годишният испанец преодоля I кръг срещу неочакван съперник.

Ветеранът от Валенсия трябваше да започне участието си срещу Кей Нишикори (Яп), но часове преди двубоя бившият финалист от US Open се оттегли от надпреварата заради травма в дясното рамо. Мястото му беше заето от "щастливия губещ" от квалификациите Федерико Кория (Арж), който не можа да окаже сериозна съпротива на Андухар и отстъпи с 2:6, 3:6 само за 1:21 ч. игра.

Испанецът има четири предишни мача срещу най-добрия български тенисист, като е спечелил само една победа - на клей през 2011 г. в Ница (Фр), когато нашият трябваше да прекрати мача заради контузия при 0:5 гейма в I сет. В последните две срещи помежду им Григор не е загубил дори сет - на твърда настилка в Шанхай (Кит) през 2012 г. и в Пекин (Кит) през 2014 г.

Петият мач в съперничеството между Димитров и Андухар ще бъде утре, не по-рано от 19:30 ч. българско време. Победителят от двубоя ще се класира за 1/4-финалите, където ще срещне Камерън Нори (Вбр) или победителя от утрешната среща между №5 в схемата Милош Раонич (Кан) и Аляж Бедене (Слвн).