Григор Димитров започва от II кръг във Вашингтон

30 Юли 2022
ЕПА/БГНЕС архив
Григор Димитров ще участва за седми път в кариерата си на класическия турнир във Вашингтон. Най-доброто му представяне е 1/4-финал през 2013 г., загубен от Томи Хаас. През 2021 г. нашият топтенисист почива на старта и отпадна във II кръг срещу Иля Ивашка.

Първата ракета на България в тениса Григор Димитров (№18 в света) е поставен под №5 на турнира на твърд корт във Вашингтон (САЩ) и ще започне директно от II кръг участието си в надпреварата от категория "АТР 500". Шампионът в американската столица ще бъде излъчен през следващата седмица (1-7 август).

31-годишният хасковлия ще научи своя първи съперник най-рано в понеделник, когато започват мачовете от I кръг. Димитров очаква победителя от двубоя между Адриан Манарино (Фр, №78 в ранглистата) и участващия с "уайлд кард" представител на домакините Брадли Клан (№812).

Българинът е в най-долната четвъртинка на схемата с 48 тенисисти. Най-високо поставен в нея е №2 Хуберт Хуркач (Пол), като евентуална среща със световния №11 е възможна на 1/4-финалите в IV кръг. Под №1 в турнира е руснакът Андрей Рубльов (№8 в света).

За Григор това ще бъде първо официално участие след "Уимбълдън" в края на юни, когато заради разтежение бе принуден да се откаже във II сет от мача в I кръг срещу Стив Джонсън (САЩ). Преди два дни най-добрият ни тенисист увери, че е напълно възстановен от травмата и е готов да се завърне на корта.

Повече от месец след последния изигран официален мач Григор Димитров ще се завърне в професионалния тенис тур.