Еврошампионът Русия очаква волейболния ни отбор на 1/4-финал

20 Септ. 2019
CEV
Руснаците Егор Клюка, Артьом Волвич и Игор Кобзар са изградили непреодолима тройна блокада срещу словенската атака в мача, определил следващите съперници на българския тим на европейското първенство по волейбол.

Националният отбор по волейбол ще има почти непреодолимо от много години препятствие на 1/4-финалите на европейското първенство. Селекцията на италианския специалист Силвано Пранди ще срещне шампиона на Стария континент - Русия, ако отстрани тима на Словения в първия си мач от фазата на директна елиминация.

Двубоят с един от домакините на Евроволей`19 ще е в словенската столица Любляна в събота от 21.30 ч. Противникът на нашите завърши на второ място в гр.С, след като загуби от Русия с 0:3 гейма. Българите пък приключиха като трети в гр.А заради загубите от Франция и Италия в последните два дни. Същевременно руснаците ще играят срещу аутсайдера в гр.А - Гърция, и не би трябвало да срещнат проблеми към 1/4-финалите.

Не точно така стоят нещата около двубоя на нашия тим със Словения. Домакините, водени от треньора Слободан Ковач, първо няма да пътуват, защото мачовете им от групата бяха в Любляна. Българите пък трябваше да пристигнат от Монпелие вчера вечерта и тепърва да се запознават с условията в зала "Дворана Център Стожице". Плюс за словенците ще бъде и мощната подкрепа от трибуните.

И все пак успех в този мач е напълно реален, докато за следващия - срещу Русия, всичко изглежда на страната на шампионите от 2017 г. В последните 10 години България има една победа над Русия в мъжкия волейбол - с 3:1 на Европейските игри в Баку`15, когато "сборная" бе с втория си състав. Във всички останали 10 срещи нашите са взели всичко на всичко 8 гейма.