Джеймс Хардън вкара 60 т. и се изравни с Майкъл Джордан

02 Дек. 2019
ЕПА/БГНЕС архив

Суперзвездата на "Хюстън" Джеймс Хардън вкара 60 точки само за 31 минути на игрището и тимът му разгроми като домакин "Атланта" със 158:111 в мач от редовния сезон на НБА. Гардът реализира 8 тройки от 14 опита и 20 наказателни удара от 23, а през IV четвърт не се появи в игра, защото дотогава тимът му бе натрупал аванс от 127:73.

Постижението на 30-годишния баскетболист е само с 1 т. по-слабо от личния му рекорд по резултатност в един двубой, но пък това е четвърти негов мач с 60 или повече реализирани точки. Така Хардън се изравни с легендарния Майкъл Джордан на третото място в класацията по този показател. Но пък  баскетболистът на "Хюстън" е единственият активен състезател в челото на ранглистата. №1 в нея е великият Уилт Чембърлейн (играл в периода 1959-73 г.), чийто рекорд от 32 мача с 60+ надали ще бъде подобрен скоро. Втори е Коби Брайънт (1996-2016) с шест.

Другите резултати от миналата нощ: "Сакраменто" - "Денвър" 100:97 (след прод.), "Филаделфия" - "Индиана" 119:116, "Милуоки" - "Шарлот" 137:96.