Двоен триумф за “Ферари“ в първия старт за сезона във Формула 1

Шарл Льоклер спечели Гран При на Бахрейн, а Карлос Сайнц-младши завърши втори

20 Март 2022
Шарл Льоклер (на преден план) по време на перфектното за него състезание за Гран При на Бахрейн.

С двоен триумф на "Ферари" започна новия сезон във Формула 1. Шарл Льоклер спечели Гран При на Бахрейн, след като стартира от полпозишън, а съотборникът му Карлос Сайнц-младши завърши на втора позиция.

На трета позиция остана седемкратният световен шампион Люис Хамилтън, който стартира днес от пета позиция. До последната обиколка той водеше спор за място на почетната стълбичка със Серхио Перес ("Ред Бул"), но в началото на последната обиколка мексиканецът се завъртя заради проблем в двигателя и не завърши.

Съотборникът му в "Ред Бул" и настоящ световен първенец Макс Верстапен също имаше проблеми с мотора и се прибра в бокса три обиколки преди края. За него това е общо пето отпадане в Бахрейн в девет старта.

След отпадането на Перес, четвъртата позиция бе за Джордж Ръсел, а петата - за Кевин Магнусен.

Пилот на "Ферари" печели за пръв път състезание във Формула 1 от Гран При на Сингапур през 2019, когато първи стана Себастиан Фетел, следван от Льоклер. Днес пилотът от Монако взе и бонус точката за най-бързата обиколка и така "Скудерията" си осигури максималните 44 точки от първия старт за сезона.

Льоклер направи като цяло изключително силно каране на вечерното състезание, като не му попречи и влизането на кола за сигурност в 46-ата обиколка, след като болидът на Пиер Гасли се запали и блокира за малко пистата.

"Толкова съм щастлив! Не можехме и да се надяваме на нещо по-добро. Изминалите две години не бяха лесни. Страхотно е да се върнеш на върха", бяха първите думи на Льоклер след финала.