Димитров отпадна в III кръг от "Мастърс" в Маями

Новак Джокович се класира с мъка за 1/8-финалите на тенис турнира

26 Март 2019

Григор Димитров отпадна в III кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ, $8,36 млн.). Във втория си мач след повече от два месеца лечение на травма в дясното рамо поставеният под №24 българин отстъпи с 5:7, 5:7 пред Джордан Томпсън (Авл).

27-годишният хасковлия започна мача с пробив в подаването на съперника, но още във втория гейм допусна рибрейк, а в 12-ия отново се пропука на свой сервис и предаде първата част. Във II сет двамата си размениха общо три пробива, като този път нашият пропиля възможност да изравни сетовете, допускайки брейк на нула при 5:4 гейма и след това още един при 5:6, въпреки че спаси три поредни мачбола.

Световният №1 Новак Джокович преодоля по неочаквано труден начин III кръг. Сърбинът загуби сет срещу Федерико Делбонис (Арж), но все пак успя да го елиминира със 7:5, 4:6, 6:1 след два часа игра.

"Поздравления за Федерико. Той наистина изигра силен мач и диктуваше темпото. В моите удари нямаше мощ и трябваше да се защитавам", коментира Джокович, който по време на двубоя се оплака от липса на достатъчно светлина на корта и имаше пререкание по темата със съдията на стола. След края на първия сет Новак пожела да бъде включено осветлението на ст. "Хард Рок" и заплаши, че няма да продължи да играе, ако това не се случи. В крайна сметка желанието на водача в схемата бе удовлетворено и играта продължи.

На 1/8-финалите съперник на Джокович ще бъде Роберто Баутиста Агут (Исп), който преодоля Фабио Фонини (Ит) с 6:4, 6:4. В началото на сезона двамата се срещнаха на финала в Доха (Кат), където испанецът се наложи след драматичен обрат в три сета и спечели титлата.

"Мисля, че удрям топката добре. Просто се нуждая от малко повече постоянство, да задържа това ниво на игра през целия мач - коментира Джокович. - Смятам, че това ще ми донесе победата срещу Баутиста. Той е един от онези играчи, които те карат да се трудиш здраво за всяка една точка. Не прави грешки. Победи ме в Доха тази година, а аз водех със сет и пробив. Определено ще си напиша домашното и се надявам да взема победата в този двубой."

Напред продължава и поставеният под №27 Ник Кириос (Авл), чийто двубой срещу Душан Лайович (Сър) беше белязан от скандал със запалянко на трибуните. Вироглавият австралиец спечели лесно с 6:3, 6:1, но не пропусна да демонстрира обичайните си маймунджилъци - веднъж постигна ас със сервис отдолу, а три пъти реши да завърши волетата си със затворени очи.

Това подразни местен фен, който в средата на I сет изкрещя по адрес на Кириос, че има "грозна прическа". Ник не му остана длъжен и го попита "Няма ли нещо по-интересно за правене в неделя вечер". Словесната престрелка постепенно се ожесточи и се наложи зрителят да бъде изведен с полиция.