"ЦСКА 1948" и "Ботев" (Пд) попълниха Топ 8 за Купата на България

07 Дек. 2023
SPORTAL.BG
Двамата голмайстори на "ЦСКА 1948" в днешния двубой - Педриньо и Ивайло Чочев, празнуват второто попадение във вратата на "Берое", с което домакините в Бистрица завършиха обрата.

Отборите на "ЦСКА 1948" и "Ботев" (Пд) са последните два четвъртфиналиста в турнира за Купата на България по футбол. В заключителните мачове от II кръг, който се проточи почти три седмици (18 ноември - 7 декември), "червените" от София и "жълто-черните" от Пловдив преодоляха съответно "Берое" у дома и "Етър" като гост.

На стадиона в столичното село Бистрица "ЦСКА 1948" осъществи обрат с 2:1 под обилен снеговалеж през второто полувреме. Заралии откриха резултата в 53-тата мин. при изстрел на Сантяго Годой и лоша намеса на вратаря Даниел Наумов. Софиянци пък реализираха две попадения със страхотни изпълнения на преки свободни удари - от Педриньо в 60-ата и Ивайло Чочев с 87-ата мин.

Няколко часа по-късно на ст. "Ивайло" във Велико Търново "Ботев" се наложи с 4:2, като четири от головете паднаха след 86-ата мин. Дотогава резултатът беше 2:0 за гостите след попадения на Мартин Секулич в 64-тата и Джеймс Ето'о в 72-рата.

Четири минути преди края на редовното време Ловре Кнежевич вкара интрига с гол за "Етър", но в 90-ата мин. Уме Емануел върна разликата от два гола в полза на "Ботев". Ситуацията се повтори още веднъж с гол за "виолетовите" на Ивайло Димитров в първата минута от добавеното време и попадение за "канарчетата" на Самюел Акере в четвъртата.

Date:07-12-2023, Watch the Game Highlights from Etar vs. Botev Plovdiv, 12/07/2023, Tournament: Sesame Cup, Season: 23/24, Action: , TeamA: Etar, TeamB: Botev Plovdiv, TeamAction: , Half: , PlayerName: , ClockTime:

Освен "ЦСКА 1948" и "Ботев" в Топ 8 на втория по значимост турнир у нас по реда на класиране са: "Спартак" (Варна), "Пирин" (Благоевград), "Арда", "ЦСКА-София", "Хебър" и "Лудогорец". Двойките за 1/4-финалите ще бъдат определени с пълен жребий.

И в този кръг победителите ще се излъчват в един мач с домакинство за първия изтеглен отбор, като дата за жребия все още не е насрочена. Двубоите за място на 1/2-финалите трябва да се проведат на 28 февруари 2024 г.