С човек по-малко "Левски" устиска 1:1 срещу "Арда"

15 Авг. 2020
Футболистите на "Арда" се радват на историческия първи гол в елитната група за отбора на стадиона в Кърджали

"Левски" устиска равенството, макар да игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко, и завърши 1:1 при гостуването си на "Арда" от II кръг на футболната Ефбет лига. Мачът бе исторически за тима от Кърджали, който за първи път игра на своя стадион, откакто през миналата година влезе в елита (заради строителни дейности по съоръжението "Арда" домакинстваше в Пловдив).

Пред своята публика, която, както и на останалите стадиони в страната не си даваше труд да спазва дистанция заради коронавируса, "Арда" започна вдъхновено и успя да поведе още в 8-ата минута. Тогава, след отлична атака през центъра, Спас Делев изведе Иван Коконов в наказателното поле на гостите. Крилото овладя и с точен удар в долния десен ъгъл откри резултата.

Само осем минути отнеха на Арда да открият резултата срещу софийския Левски. Домакините създадоха нападение през средата на терена, а Спас Делев „сви” топката вляво за Иван Коконов, който бе непокрит от високо изнесената защитна линия на „сините”.Коконо

Почти веднага след почивката обаче "Левски" успя да изравни при на практика първото си положение за гол. В 49-ата мин. Найджъл Робърта проби в наказателното поле и подаде към Паулиньо малко зад точката за изпълнение на дузпа. Бразилецът овладя и с техничен удар в долния ляв ъгъл реализира.

Последва обаче студен душ за "Левски", тъй като в 51-ата мин. получилият жълт картон през първото полувреме Ивайло Найденов си изкара и втори - за нарушение срещу Матеус Леони, и бе изгонен. До края на мача вратата на "сините" се отбраняваха, а "Арда" атакуваше непрекъснато, като бяха пропилени 3 чисти голови положения. Но 4 минути преди края можеше да ликуват столичани - Робърта бе изведен сам срещу вратата на домакините, прехвърли вратаря, но не можа да умери вратата.

Това е първа спечелена точка от "Левски" в първенството след загубата на старта от "Берое" в София с 0:2, докато "Арда" направи второ равенство след 3:3 като гост на "Монтана".

По-рано днес носителят на Купата и Суперкупата на България "Локомотив" (Пд) постигна първата си победа - 2:1 над гостуващия "Ботев" (Вр). Головете за пловдивчани вкараха Карагерен в 8-ата и Салинас в 52-ата мин., а за врачани - Валери Домовчийски в 29-ата.