България остава без победа над Полша вече над 20 години

07 Яну. 2020
FIVB

Женският волейболен отбор на България започна със загуба олимпийския квалификационен турнир в Апелдорн (Нид). Селекцията на треньора Иван Петков отстъпи пред състава на Полша с 1:3 (23, -20, -19, -22), след като бе равностойна на съперника само в първата част, която и успя да измъкне.

Така черната серия на женския ни волейбол в мачове срещу Полша продължи. Последната победа на националния ни тим над "дружина полска" бе на европейското първенство в Италия през 1999 г. - 3:1 в двубой за 7-ото място.

Най-резултатна за българския отбор днес в Апелдорн бе Елица Василева с 15 точки. Гергана Димитрова добави 12 точки, а Нася Димитрова - 11 точки, три от които на блокада. За Полша №1 бе Малвина Смажек-Годек с 24 точки, докато Магдалена Стисяк завърши с 19.

Monster Block! Magdalena Stysiak with a big stuff! Poland ?? wins the 2nd 25-20 to even things with Bulgaria ??!

Watch the CEV Tokyo Qualification matches at https://t.co/LwHc5oAQiM #Volleyball #Tokyo2020 pic.twitter.com/1REkqZ5j1T

— Volleyball World (@FIVBVolleyball) January 7, 2020

По-късно тази вечер играят другите два отбора в групата Азербайджан и Нидерландия . Утре от 20:30 ч. е мачът на нашите със състава на домакините, а в четвъртък - срещу азерките. Отборите, заели първите две места в групата ще продължат на полуфиналите, а място на олимпийския турнир в Токио 2020 ще има само за победителя в олимпийската квалификация.