Анев се класира за масовия старт в Меката на биатлона

18 Яну. 2019
Йоханес (вляво) и Тарйей Бьо са доволни преди церемонията по награждаване.

Красимир Анев постигна най-доброто си класиране през този сезон в биатлона - 14-и в спринта на 10 км от V кръг за Световната купа в Руполдинг. Той не допусна грешка в стрелбата и финишира с 52.5 сек. по-слабо време от победителя Йоханес Бьо (Нор, 1 гр.). Това му донесе 27 т. за СК, а го и класира за неделния масов старт на 15 км в Меката на биатлона, както е наричан германският зимен център.

За масов стартов се допускат първите 25 в генералното класиране (Анев е 33-и), плюс петимата най-добре представили се от останалите в съответния кръг (тук Анев е втори, тъй като освен спринта няма друго индивидуално състезание в Руполдинг).

Останалите българи останаха извън Топ 50: Димитър Герджиков е 54-и (2 гр, + 1:49.4 мин.), Антон Синапов - 73-и (3 гр., + 2:09.1), а Владимир Илиев - 82-и (4 гр., +2:22.4).

Йоханес Бьо спечели, макар да сбърка 1 изстрел и да прави наказателна обиколка. Втори, с чиста стрелба и само на 7.9 сек., се нареди брат му Тарйей (носител на СК за 2011 г.) и това бе вторият път този сезон, когато двамата стъпват едновременно на подиума след I и III им място в преследването на 12.5 км в Нове Место (Чех). Трети е германецът Бенедикт Дьол (1 гр., +10.5 сек.), а носителят на СК в последните 7 сезона - Мартен Фуркад (Фр), е 4-и (1 гр., +15.9 сек.).

Йоханес Бьо води за СК с 602 т., следван от 5-ия вчера - Александър Логинов (Рус) с 452 и Фуркад с 385.

При жените спринта на 7.5 км за първи път спечели двукратната олимпийска шампионка в дисциплината Анастасия Кузмина (Рус), следвана на 11.5 сек. от Лиза Витоци (Ит) и на 29.1 от Хана Оберг (Шв), като и трите са без грешка в стрелбата. От българките най-напред се нареди Десислава Стоянова (1 гр.) - 53-а, на 2:10.7 мин.

Кузмина излезе 4-а за СК с 387 т., а пред нея са Доротея Вирер (Ит, 476), Витоци (450) и Паулина Фиалкова (Слвк, 401).