Анев - най-точен и най-бавен на 20 км биатлон

05 Дек. 2019
Мартен Фуркад спечели индивидуалния старт на 20 км в Йостерсунд и записа 78-а победа в кариерата си.

Красимир Анев постигна второто българско класиране в Топ 15 за Световната купа по биатлон този сезон. След 10-ото място на Владимир Илиев в спринта на 10 км в понеделник вчера Анев се нареди 15-и в индивидуалния старт на 20 км от състезанията в Йостесунд (Шв). 32-годишният самоковец обаче може само да съжалява, че не стигна до по-предно и дори до призово класиране, тъй като стана един от само двама сред всички 105 финиширали участници без допусната грешка в стрелбата.

Анев повали всички 20 мишени, но финишира с изоставане от 3:47,7 мин. спрямо победителя Мартен Фуркад (Фр). По чисто бегово време Краси се нареди последен сред всички елитни биатлонисти (близо 5 минути по-слабо бегово време спрямо най-бързия - Фуркад). С нула наказателни минути финишира още само Антон Бабиков (Рус), заел 14-а позиция в крайното класиране (+3:37,9).

Всички места в Топ 4 бяха окупирани от Франция. Фуркад спечели състезанието с 1 грешен изстрел и финално време от 53:11,9 мин., а след него се наредиха сънародниците му Симон Дестийо (1 гр., +12,7 сек.), Кентен Фийон-Майе (3 гр., +1:50,8 мин.) и Емилиен Жаклен (2 гр., +2:17,8 мин.).

В старта участваха още трима български национали, които останаха извън Топ 50. Димитър Герджиков зае 57-о място с 2 грешки и изоставане от 7:09,8 мин., световният вицешампион в дисциплината Владимир Илиев остана 68-и със 7 грешки (+8:05,9 мин.), а Антон Синапов е 94-ти също със 7 грешки (+11:42,8 мин.).