Американец спря Григор Димитров за победа №300

Тенисистът допусна обрат и отпадна във II кръг в Стокхолм

18 Окт. 2019
TWITTER
Следващият съперник на Сам Куери - Пабло Кареньо Буста, стиска юмрук след спечелена точка в мача срещу Джанлука Магер, класирал го за 1/4-финалите в Стокхолм.

Участващият с "уайлд кард" шампион от 2013 г. Григор Димитров отпадна след само един изигран мач на тенис турнира в Стокхолм (Шв, €635 750). Българинът беше поставен под №2 и по право почива на старта на основната схема, а във II кръг отстъпи със 7:6 (7), 3:6, 6:7 (3) пред Сам Куери (САЩ).

В сряда вечер първата ракета на България (№27 в света) не можа да стигне до нито една точка за пробив в подаването на съперника. Намиращият се на 50-о място в ранглистата американец пък реализира единствения брейк в целия мач в 6-ия гейм на II сет, което се оказа достатъчно, за да обърне развоя в своя полза.

Другите две части бяха решени с тайбрек. В първата Григор поведе с 6:2 т., но пропиля общо пет сетбола, преди да излезе напред в резултата. В третата пък Куери дръпна с 5:0 и пропусна първите си два мачбола, за да сложи точка на спора при третата си възможност след 2:14 ч. игра.

За Димитров това беше първа загуба от общо четири мача срещу този съперник, когото беше побеждавал през 2013, 2015 и 2017 г. Така най-добрият български тенисист в историята пропусна възможността да запише своята юбилейна победа №300 в професионалния тур. Само 25 от действащите състезатели в момента имат толкова успехи на ниво АТР.

"Беше забавен мач. Беше завързан мач - коментира Куери. - Много пъти в такива мачове изходът е въпрос на няколко точки тук-таме. Точно така беше и тази вечер."

На 1/4-финалите днес американецът ще се изправи за първи път в кариерата си срещу поставения под №5 Пабло Кареньо Буста (Исп), който вчера спря "щастливия губещ" от квалификациите Джанлука Магер (Ит) с 6:3, 7:6 (2). За другото място на 1/2-финала в долната половина на схемата ще спорят Филип Краинович (Сър) и Йошихито Нишиока (Яп).