2 победи от 3 мача могат да класират волейболистките напред на Евро`19

27 Авг. 2019
CEV
Мира Тодорова (№10) и Лора Китипова (№7) опитват да спрат на блокада атаката на Мая Алексич.

Женският национален отбор по волейбол допусна втора поредна загуба на европейското първенство в Анкара, но все още има шансове да преодолее груповата фаза. Селекцията на Иван Петков бе надиграна с 3:2 от аутсайдера в гр. А - Франция, на старта, а в неделя отстъпи и на световния шампион Сърбия с 1:3, макар да спечели първия гейм.

"Продължава нашият отбор да допуска наивни грешки, да дава поредица от точки и да взема грешни решения и на второ подаване и в атака. Но се вижда, че отборът вдига своята увереност, и се надявам в следващия ни мач да видим по-различен резултат", заяви Петков след поражението от сръбкините.

А следващият мач на нашите бе снощи срещу домакина Турция. Освен него българският отбор има да изиграе още два - срещу Гърция (днес), и срещу другия отбор, който няма победа досега - Финландия (в четвъртък). Ако постигнат две победи, нашите ще се класират сред първите 4 в групата и ще продължат напред на Евро`19.