"Локо" (Пд) загуби минимално с 10 души (видео)

08 Авг. 2019Обновена
SPORTAL.BG

Носителят на Купата на България по футбол "Локомотив" (Пд) загуби с 0:1 като домакин в първия мач срещу френския "Страсбург" от III квалификационен кръг на Лига Европа. "Черно-белите" играха почти цял мач с човек по-малко, след като още в 10-ата мин. Йосип Томашевич получи директен червен картон.

В следващата 11-а мин. гостите откриха резултата чрез Стефан Митрович и това се оказа единственият гол в мача. Домакините имаха няколко шанса да се доберат до равенство още преди почивката, но първо португалският съдия Жоао Пинейро не отсъди дузпа за игра с ръка в наказателното поле на французите в 32-рата мин., а после попадение на Ален Ожболт в 42-рата мин. правилно беше отменено заради засада.

През втората част "Локо" също имаше добри възможности да се разпише, но пропуски направиха капитанът Димитър Илиев и Бирсент Карагерен. Така близо 7000 фенове по трибуните на стадиона в пловдивския парк Лаута си тръгнаха разочаровани.

"Имаме голям потенциал и го показахме днес - коментира треньорът на "Локомотив" Бруно Акрапович. - Шапка долу пред момчетата. Червеният картон, който получихме, беше пресилен. Имаше и чиста дузпа в наша полза. Видя, се че съдиите грешат навсякъде, не само в България. Ако бяхме с 11 човека, може би щяхме да победим. Още нищо не е ясно. Вторият мач е празник, няма да отидем да гледаме града, а ще направим всичко възможно да продължим."

Ответният мач е другия четвъртък (15 аегуст) в Страсбург. В следващия кръг крайният победител ще се изправи срещу "Вадуц" (Лихт) или "Айнтрахт" (Гер) в директен спор за място в групите на Лига Европа. Отборът от Франкфурт спечели първата среща тази вечер с 5:0 като гост в столицата на Лихтенщайн.

Вижте най-интересното от двубоя между Локомотив Пловдив и Страсбург. Срещата беше част от 3-ия квалификационен кръг от турнира Лига Европа. Френският тим победи с 1:0 с гол на Митрович в 11-ата минута, а от 10-ата домакините от Локо заиграха с човек по-ма