Димитров срещу Джокович на 1/2-финал в Париж (видео)

01 Ноем. 2019Обновена

Григор Димитров изигра поредния си силен мач и се класира за 1/2-финалите на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Париж (Фр, €5,2 млн.). В двубой с драматична развръзка първата ни ракета (№27 в света) надделя над заемащия 42-ро място в ранглистата Кристиан Гарин (Чили) с 6:2, 7:5 след час и половина битка в зала "Берси".

В I сет интрига нямаше, след като Димитров проби още първото подаване на своя опонент, а след това направи и втори брейк, възползвайки се от две от общо петте открили му се възможности. Втората част обаче се разви неочаквано трудно за българина, въпреки че отново той първи направи пробив и поведе с 2:0 гейма.

Последва обаче отпускане в играта на Григор, което позволи на чилиеца не само да направи моментален рибрейк, а в 9-ия гейм да постигне и втори пробив. Така при 5:4 в своя полза Гарин сервираше за изравняване на сетовете, само че всъщност не успя повече да спечели гейм до края на мача. Димитров отново влезе в ритъм и взе три последователни гейма, постигайки два поредни брейка при първите си възможности, втората от които беше и мачбол.

Back with a BANG ? Grigor Dimitrov defeats Garin 6-2 7-5 to reach the Rolex Paris Masters semi-finals, securing a return to the top 20 on Monday!

Posted by Tennis TV on Friday, November 1, 2019

С достигането си до 1/2-финалите в Париж Григор Димитров прибави общо 270 т. към актива си за световната ранглиста, които към момента осигуряват на 28-годишния хасковлия завръщане в Топ 20 под №19. Двама от другите четвъртфиналисти във френската столица обаче имат шанс да задминат българина до края на седмицата.

Разбира се, нашият също има възможност да продължи да трупа точки. Негов съперник за място във финала ще бъде водачът в схемата Новак Джокович (Срб), който на 1/4-финал отстрани поставения под №5 Стефанос Циципас (Гър) с 6:1, 6:2.

До момента Димитров и Джокович са играли 9 официални мача един срещу друг, като българинът има само една победа - на "Мастърс" в Мадрид през 2013 г. - 7:6 (6), 6:7 (8), 6:3. Оттогава сърбинът е в серия от 7 поредни успеха срещу Григор, за последно на "Мастърс" в Синсинати през 2018 г. - 2:6, 6:3, 6:4.