Димитров се справи с уругваец за втората си победа на Australian Open

Българският тенисист ще играе с италианец за място на 1/8-финалите

16 Яну. 2019

Поставеният под №20 Григор Димитров се класира за III кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Първата ракета на България срази Пабло Куевас (Ур) с 6:3, 6:7 (5), 6:3, 7:5 след близо 3-часова битка в Мелбърн, постигайки трета победа от общо четири мача с този съперник. Двубоят можеше да завръши и с по-убедителен резултат за 27-годишния хасковлия, но моментна загуба на ритъм във втората част му коства допълнителни усилия.

Димитров започна много уверено и със стабилен сервис и мощен ретур набързо поведе с 3:0 гейма, печелейки 12 от първите 13 разигравания в мача. Григор запази концентрацията си до края на сета и затвори частта със само две загубени точки при свое подаване.

?? @GrigorDimitrov beats Pablo Cuevas to reach the @AustralianOpen third round for the sixth straight year. #AusOpen pic.twitter.com/6qVJiTQvlX

— ATP Tour (@ATP_Tour) January 16, 2019

Във II сет Куевас стабилизира играта си и стигна до първия си брейкбол в 6-ия гейм, но българинът реагира подобаващо и изравни на 3:3. В 10-ия гейм Григор трябваше да отразява още две точки за пробив, които бяха с цената на сетбол за уругваеца. В следващия гейм нашият на свой ред пропусна две възможности за пробив и се стигна до тайбрек. В него южноамериканецът направи два минипробива, а хасковлията успя да върне само един.

Третата част стартира с разменени геймове на нула, след което Димитров натисна съперника си и дръпна с 4:1 след пробив в четвъртия. Последваха нови два безупречни сервис гейма за нашия, в които той не даде точка на противника и поведе с 2-1 сета.

Exquisite shot from @GrigorDimitrov ?

Watch LIVE on E2 #AusOpen pic.twitter.com/ifdMegOXbs

— Eurosport UK (@Eurosport_UK) January 16, 2019

Подаването на Григор продължи да работи и в началото на IV сет, но Куевас също удържаше своите геймове. До 11-ия, в който уругваецът поведе с 40:0, но загуби следващите четири разигравания и позволи на българина да се възползва от втория си брейкбол в гейма. Димитров веднага сложи точка на спора още с първия си мачбол след 2,49 ч. игра на корт №3.

За място на 1/8-финалите на първия за годината турнир от Големия шлем Григор Димитров ще спори с Томас Фабиано (Ит), който надделя над Райли Опелка (САЩ) в 5 сета - 6:7 (15), 6:2, 6:4, 3:6, 7:6 (10-5).