"ЦСКА-София" - "Левски" 0:0 в полза на "Лудогорец" (видео)

Шампионите се възползваха и увеличиха аванса си в класирането след 3:0 срещу "Ботев"

20 Апр. 2019Обновена
Гонг

"ЦСКА-София" и "Левски" завършиха 0:0 в дербито на Първата шестица от футболното ни първенство, а този резултат облагодетелства шампиона "Лудогорец", който увеличи аванса си на върха в класирането. Двата отбора могат да съжаляват за пропуски, но по-активният тим - на "червените", имаше повече положения в мача на Националния стадион "Васил Левски".

"ЦСКА-София" започна по-активно и още в 8-ата минута Малинов удари греда от пряк свободен удар. Той стреля силно от границата на наказателното поле, но топката се отби в десния дирек на вратата на Николай Михайлов.

ЦСКА изпусна първата възможност в сблъсъка срещу Левски от 30-ия кръг на Първа лига. Опасността бе пред вратата на Николай Михайлов. Кристиян Малинов стреля от фаул в 8-та минута, но топката се спря в десния стълб на вратата на Николай Михайлов.

В 32-ата минута пък Пинто с глава пропусна да даде аванс на "червените", като стреля покрай гредата отлична позиция. До края на първата част играчите на Любослав Пенев бяха доста по-активни, но така и не успяха да отбележат.

Втората част започна с по-добра игра на "Левски". Първо Паулиньо стреля над гредата от воле след подаване на Костов. А при следващата атака самият Костов уцели напречната, когато напредна с индивидуална акция и шутира мощно извън границите на наказателното поле.

Левски пропусна страхотна възможност да поведе в резултата срещу ЦСКА в 49-та минута на сблъсъка от 30-ия кръг на Първа лига, който се игра на националния стадион „Васил Левски“. Станислав Костов разтресе левия стълб на вратата на Витаутас Черниаускас.

Последваха нови добри минути за "ЦСКА-София", но гол така и не падна, което облагодетелства най-много "Лудогорец". Шампионите спечелиха убедително с 3:0 срещу гостуващия "Ботев" (Пд) и вече водят на "червените" с 5 т., а на "сините" с 11.

На двубоя в Разград домакините откриха от дузпа в 37-ата мин., реализирана от Драгош Григоре, а другите две попадения вкара полякът Якуб Швиерчок - в 45-ата и 90-ата мин.

В неделя от 20 ч. пък е двубоят "Берое" - "Черно море".