Вездесъщият Везенков тегли "Олимпиакос" напред в Евролигата

22 Окт. 2022
Александър Везенков стреля през Сандер Райесте при победата на "Олимпиакос" над "Баскония" в IV кръг от Евролигата.

Александър Везенков продължава да носи на гръб "Олимпиакос" в най-силния европейски клубен турнир по баскетбол - Евролигата. В четвърти пореден мач от началото на редовната фаза 27-годишният български национал стана най-резултатен за гръцкия гранд и отборът спечели четвърта поредна победа - 97:92 като гост срещу "Баскония".

Поражението в зала "Фернандо Буеса Арена" във Витория беше изобщо първо за испанците през настоящия сезон. Тимът от Пирея пък остана един от само двата тима без загуба до момента в турнира, заедно с турския "Фенербахче". Истанбулци оглавяват класирането заради по-добрата си точкова разлика (+50 срещу +27).

За четвърти пореден път Везенков отбеляза над 20 точки - 26 този път, като добави и 7 борби. Крилото стреля 6/7 от зоната за две точки, 4/9 от тройката и 2/2 от наказателната линия за 28 мин. на терена и в трети пореден двубой беше избран за най-полезен играч (MVP), постигайки коефициент 29.

Костас Слукас добави 20 т. и 6 асистенции за победата на "Олимпиакос". Шакийл Маккисик вкара 12, а Янулис Ларендзакис отбеляза още 11 за успеха.

За домакините от "Баскония" най-точен бе Майк-Калев Коцар с 16 т. Тадас Седекерскис завърши с 15, Долтън Хомс и Ваня Маринкович завършиха с по 12 т., а водещият реализатор на тима Маркъс Хауърд отбеляза 11 т., но и получи контузия в последните секунди от мача.

В V кръг от Евролигата "Олимпиакос" посреща френския "Монако" на 27 октомври.

In a run-and-gun, fun-to-watch battle, Olympiacos Pireaus took the battle between undefeated teams in the Turkish Airlines EuroLeague Regular Season by downi...