"Лудогорец" се доближи на крачка от групите на Лига Европа

Малшанс лиши българския шампион от по-убедителна победа над "Жалгирис"

18 Авг. 2022
Кирил Десподов (вдясно) е разперил ръце и приема поздрави от Дени Групер, след като ударът на българският национал бе отклонен от Иван Татомирович ("Жалгирис") в собствената му врата.

"Лудогорец" е само на един мач разстояние от шесто поредно участие в групите на Лига Европа. Разградчани победиха с 1:0 гостуващия "Жалгирис", което им даде комфорт преди ответния мач в Литва на 25 август. Успехът можеше да е много по-изразителен, но българският шампион бе споходен от малшанс.

Двубоят започна по най-добрия начин за "Лудогорец", след като още във 2-ата минута Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар, а Иван Татомирович си вкара автогол. До почивката домакините улучипа на три пъти гредите. В 12-ата мин. Десподов пак би пряк свободен удар, но улучи десния страничен стълб. Веднага след това пък Антон Недялков прати с глава топката в напречната греда. А в 29-ата мин. отново Десподов не сполучи, като от много удобна позиция нацели пак десния страничен стълб. В края на мача отново той получи жълт картон, което означава, че ще бъде наказан за реванша в Литва.

В днешния мач "Лудогорец" бе без трима наказани - Доминик Янков, Рик Джонатан и Жан Карничник, а заради контузии не играха Каули Оливейра и Клод Гонсалвеш.

В добавеното време в края на мача пък резервата на "Жалгирис" Донатас Казлаускас получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко на терена.