Григор Димитров отпадна на 1/4-финалите в Рим

Българският тенисист със сигурност се завръща в Топ 20 от понеделник

19 Септ. 2020Обновена

Тенисист №1 на България Григор Димитров (№22 в света) отпадна на 1/4-финалите на  "Мастърс" турнира в Рим (Ит, €3,47 млн.), след като загуби от Денис Шаповалов (Кан) с 2:6, 6:3, 2:6.

Това бе първа загуба на Димитров от този съперник в трите мача помежду им. Той го бе победил преди това на "Мастърс" в Торонто (Кан) през 2016 г. и в Ротердам (Нид) в началото на 2020 г., и то без загуен сет.

Димитров спечели първите си три мача в италианската столица и с натрупаните точки се изкачи до 19-а позиция в моментното подреждане на професионалната асоциация (АТР). До края на седмицата шанс да задмине хасковлията има само един от останалите четвъртфиналисти, което означава, че Григор ще бъде минимум на 20-о място при официалното обновяване на класацията на 21 септември.

Nadal and Djokovic remain on a collision course in Rome. Subscribe to our channel for the best ATP tennis videos and tennis highlights: https://www.youtube.c...