"Двуглавото чудовище" на Русия триумфира с Купата на АТР

Рубльов и Медведев се разправиха и с тима на Италия във финала на световното по тенис

07 Февр. 2021
Даниил Медведев, Андрей Рубльов, Аслан Карацев и Евгений Донской (от ляво на дясно) позират с Купата на АТР - Русия е световен шампион по тенис.

Русия е новият световен шампион по тенис за мъжки отбори във версията на професионалната асоциация (АТР). "Сборная" ликува с титлата от второто издание на турнира за Купата на АТР с категоричен успех над тима на Италия във финала на "Род Лейвър Арина" в Мелбърн (Авл).

"Двуглавото чудовище", както бе наречен руският състав заради присъствието на двама играчи от Топ 10 в него - Даниил Медведев (№4) и Андрей Рубльов (№8), отново се разправи с противника си още в мачовете на сингъл, като този път срещата на двойки дори не се състоя. В откриващия двубой между вторите ракети Рубльов разгроми Фабио Фонини (№17) с 6:1, 6:2, а в сблъсъка на първите ракети Медведев се справи с Матео Беретини (№10) с 6:4, 6:2.

Russia Reigns 👑

Congratulations, 🇷🇺 #TeamRussia on a first #ATPCup title! 🏆 pic.twitter.com/OTkJno8g2X

— ATPCup (@ATPCup) February 7, 2021

"Искам да благодаря на отбора - коментира световният №4 след решаващия успех. - Андрей спечели всичките си мачове. Благодаря ти, че бяхме заедно тук и заедно ще вдигнем този трофей след малко."

През изминалата седмица Медведев и Рубльов спечелиха всичките си мачове на сингъл, като загубиха общо само два сета - по един в 1/2-финала срещу Германия. В тима на Русия бяха още специалистите на двойки Евгений Донской и Аслан Карацев, които пък загубиха всички срещи, в които участваха. Двубоят на каре във финала беше отменен заради липсата на залог в него.