Медия без
политическа реклама

72-ра вечер на протести в София с искане за оставка на Борисов и Гешев

18 Септ. 2020Обновена
МИХАЕЛА КАТЕРИНСКА

В центъра на София се провежда 72-рият антиправителствен протест. В началото протестиращите, които отново се събраха в Триъгълника на властта, гледаха клипове с изказвания на Борисов, излъчвани на фасадата на бившия партиен дом, сега вече Народно събрание. Протестиращите остават верни на исканията си – оставка на правителството на Бойко Борисов, както и оставка на главния прокурор Иван Гешев и незабавни честни предсрочни избори.

Обстановката в центъра на столицата е спокойна. Хората постепенно се събират, надуват свирки, освиркват институциите и управляващите, скандират "Оставка", "Мутри вън", предаде БГНЕС.

 

Posted by Ивайло Мирчев on Friday, September 18, 2020

Протестиращите опънаха винил пред входа на парламента с разпечатани на него снимки на премиера Бойко Борисов с германския канцлер Ангела Меркел, френския президент Еманюел Макрон и канцлера на Австрия Себастиан Курц, заедно със снимка на чекмеджето с пачки и пистолет. На транспаранта има два големи надписа на английски език, гласящи: EU, are you blind? Or you are like him? p.s.: Boyko told you: I am f*cking you with 200 km.

Втори такъв транспарант ще бъде окачен пред Представителството на ЕК в София на улица "Г. С. Раковски".

Последвайте ни и в google news бутон

ОЩЕ НОВИНИ ОТ БЪЛГАРИЯ

Правителството обсъжда прогресивен данък върху жилищата

18 Юни 2026

Борисов поздрави Радев за двойната игра с Русия

20 Юни 2026

80 съдебни шефове напускат заради кариерен бонус

18 Юни 2026

Управляващите подхванаха Главчев заради сигнали за нарушения

17 Юни 2026

Германия обясни на Радев защо трябва да се помага на Украйна

20 Юни 2026