Йосиф Миладинов е 7-и в Европа на 50 м бътерфлай

12 Авг. 2022
БОК

Йосиф Миладинов се класира на 7-о място на 50 м бътерфлай на европейското първенство по плуване в Рим (Италия). Във финала в комплекса "Форо талико" Миладинов финишира за 23.41 сек. и не успя да се доближи до националния си рекорд, който постави на полуфинала - 23.20.

19-годишният пловдивчанин закъсня леко на старта, а преди пипането на стената отново, както и вчера, загребването ми дойде дълго и така той не успя да спечели втори пореден евромедал в дисциплината, след като на Евро 2021 в Будапеща се класира трети.

"Направих всичко, което мога, но плуването не се получи, за жалост. Все пак съм доволен, три пъти плувах за по 23 секунди. Надявам се утре на стоте метра бътерфлай да е всичко наред - мисля, че съм достатъчно подготвен да си подобря времето, или поне да си го изравня", коментира Миладинов веднага след финала пред камерата на БНТ.

За Йосиф това беше първо голямо състезание след олимпийските игри в Токио 2020 миналото лято. Утре той ще опита да спечели медал на 100 метра бътерфлай - дисциплина, в която стана европейски вицешампион в Будапеща през миналата година.

А шампион на 50 м бътерфлай тази вечер стана италианецът Томас Чекон с време 22.89 сек. Челната тройка допълниха Максим Грусе (Фр) с 22.97 и Диого Рибейро (Пор) с 23.07. Пред Миладинов финишираха още Нилс Корстанйе (Нид) - 23.10, Зимон Бухер (Ав) - 23.18, и световният рекордьор (22.27) Андрий Говоров (Укр) - 23.18.

В СУТРЕШНАТА СЕСИЯ

В предиобедните серии днес Калоян Левтеров, Дениел Нанков и Йордан Янчев не успяха да се класират напред.

Левтеров плува под възможностите си на 200 метра гръб и с 2:01.16 минути завърши на 20-о място. Състезателят на "Славия" е бронзов медалист в тази дисциплина от европейското за юноши през 2021 г., което се проведе в същия басейн в Рим. Подготовката му това лято обаче бе нарушена заради травма, която го извади извън състава за световното първенство в Будапеща през юни.

Дебютантът Дениел Нанков завърши 24-и на 100 метра свободен стил с 49.45 сек., като се доближи до най-доброто си време в дисциплината - 49.33.

Йордан Янчев също остана под личното си постижение и приключи с 20-о място на 800 м свободен стил с 8:15.39 мин.