"Ливърпул" съхрани надеждата по холивудски сценарий

16 Май 2021
Алисон Бекер сочи към небето в знак на благодарност към свръхестествните сили, помогнали му да отбележи победния гол за "Ливърпул" в 95-ата минута от гостуването срещу "Уест Бромич".

По фантастичен начин "Ливърпул" надделя над "Уест Бромич Албиън" с 2:1 и съхрани шансовете си да приключи сезона в Топ 4 на английския футбол и да намери място в Шампионската лига през следващата кампания. Срещата на ст. "Дъ Хоутърнс" в северното предградие на Бирмингам тази вечер се разви по холивудски сценарий за мърсисайдци, които вървяха уверено към поредно разочарование.

Хепиендът беше осигурен от вратаря на гостите Алисон Бекер, който отбеляза победното попадение след изтичането на последната четвърта минута от добавеното време. При изпълнение на ъглов удар бразилският страж излезе в наказателното поле на домакините и след перфектно центриране на Трент Александър-Арнолд насочи топката с глава неспасяемо в десния ъгъл зад безпомощния си колега Сам Джонстън.

Така Алисон стана първият вратар в 129-годишната история на клуба с гол в официален мач.

Put it in the Louvre 🎨

𝗜𝗠𝗠𝗘𝗗𝗜𝗔𝗧𝗘𝗟𝗬. pic.twitter.com/88JNw9RQAV

— Liverpool FC (@LFC) May 16, 2021

Преди това играчите на "Ливърпул" отправиха 25 удара към вратата на "Уест Бромич", от които 13 бяха в очертанията, но само един попадна в целта - на Мохамед Салах за 1:1 в 33-тата мин. Домакините пък насочиха топката точно само три пъти в целия мач, като успяха да открият резултатa още при първия си опит - чрез Хал Робсън-Кану в 15-ата мин.

Евентуално равенство щеше на практика да лиши миналогодишния шампион от надежда да се бори за четвъртата позиция. С победата "червените" събраха 63 т. и се доближиха само на една точка от четвъртия "Челси" (64 т.) и на три от третия "Лестър" (66 т.). В следващия 37-и кръг "сините" и "лисиците" излизат в директен мач помежду си в Лондон, а "Ливърпул" гостува срещу 15-ия "Бърнли" (39 т.).

В последния 38-и кръг пък са мачовете "Лестър" - "Тотнъм", "Астън Вила" - "Челси" и "Ливърпул" - "Кристъл Палас".