"Левски" спази повелята на треньора и победи в Пазарджик

Нов бразилец отбеляза втория си гол за "сините" в последните два мача

04 Март 2024
Бразилецът Фабио Лима (на преден план) ликува, докато получава поздравления от съотборниците си за гола срещу "Хебър".

"Левски" победи с 1:0 като гост "Хебър" в последния двубой от XXIII кръг на Първа лига. По този начин "сините" спазиха думите на треньора си Николай Костов, който вчера изрази своята увереност в успеха така: "За утрешния мач сме решени да го спечелим и ще го направим. Ще се борим за всеки метър, за всяка топка." Това също така бе трета победа за "Левски" в третия им официален мач от началото на годината.

До почивката вратарят на "Хебър" Петър Дебърлиев се намеси при опасни шутове на Джавад ел Джемили в 11-ата мин., Келиан ван дер Каап в 40-ата. и Марин Петков в 50-ата. В 58-ата мин. пък домакините отбелязаха попадение чрез Ангел Бастунов, което обаче бе отменено след разглеждане с VAR, тъй като бе установена засада на Атанас Кабов, който подаде за гола.

В крайна сметка Дебърлиев бе преодолян в 74-ата мин., когато Фабио Лима вкара зрелищен гол от 20-ина метра като прати топката точно под сглобката на напречната греда и левия страничен стълб. За привлечения през зимата бразилец това бе втори гол в два мача.

ОТЗИВИ

След края треньорът на "Левски" Николай Костов не бе много доволен: "Първото полувреме имахме добър контрол над играта въпреки състоянието на терена. През второто полувреме играта се изравни, след като противникът започна да играе с дълги подавания. Контролът над топката при нас беше занижен през втората част и имаше равенство в играта. Благодарение на удара на Фабио Лима спечелихме мача. Имали сме мачове, в които сме играли по-добре и не се побеждавали, а сега успяхме да спечелим при равен мач. През първото полувреме нашите атаки бяха през левия фланг и Фабио Лима беше изолиран. Причината не е, че Джавад Ел Джемили и Марин Петков не че бяха по-активни, а че Патрик-Габриел Галчев не бе добре позициониран при смяната на фронта на нападението. За Лима нещата тръгнаха добре, скоростен играч и очакваме той да се приспособи към играта, терените и да бъде добър заместник на играчите, които ни напуснаха. На нас ни беше важна тази победа, за да натрупаме самочувствие и точки, защото всички победи са ценни."

Наставникът на "Хебър" Любослав Пенев пък бе разгневен от главния съдия Драгомир Драганов и VAR рефера Валентин Железов: "Всички отбори имат трудности срещу нас, това се видя и срещу нас. Изиграхме силен мач, можехме да спечелим. Това не се случи. Причините са в нашия отбор и в противниковия, както и в определени отсъждания. Гледахме повторения на отменения гол. Няма засада. Линиите не са прави и това не е нормално. Не може двама съдии да ни свирят от общо три домакинства. Единият на VAR, другият на VAR, обратно пак главен, не е нормално. Говоря за факти, не целенасочено. Аз казвам откъде идва, вие си правете изводите. Железов ни е на VAR, Драганов също. Аз не хвърлям думи в пространството."