Григор Димитров отпадна на 1/4-финал на China Open

Световният №7 Яник Синер отстрани най-добрия ни тенисист

02 Окт. 2023
Туитър

Григор Димитров имаше шансове, но не успя да ги използва и загуби от световния №7 Яник Синер (Ит) в 1/4-финален мач от Откритото първенство на Китай по тенис в Пекин (категория "АТР 500") - 4:6, 6:3, 2:6.

Най-добрия български тенисист (№19 в света) загуби още първия си сервис гейм в мача и след това двамата с 22-годишния Синер си взимаха подаванията до края на сета. Във втората част изглеждаше, че италианецът бързо ще вземе надмощие, но Димитров спаси всички 9 възможности за пробив, до които Синер достигна, а на свой ред осъществи брейк, поведе с 5:3 и после прибра втория сет в актива си.

За съжаление, в решаващата трета част Григор допусна отново ранен пробив, а след това не оползотвори няколко открили се възможности да изравни геймовете и в крайна сметка отстъпи пред Синер след 2:31 ч. битка на корта и отпадна от China Open.

Общо италианският тенисист осъществи три пробива от 15-те си възможности, докато Димитров успя веднъж от осем шанса. Българинът направи малко повече непедизвикани грешки (15:13), беше по-убедителен при вкаран първи сервис (70% срещу 68% реализирани точки), но второто му подавне не бе ефективно - на него той спечели едва половината разигравания, докато Синер се справи в 2/3 от случаите (66.5%).

Това бе трети мач между двамата, като сега балансът е в полза на италианеца - 2:1. При първият им двубой Григор победи с 4:6, 6:4, 6:4 на "Мастърс" в Рим на клей през 2020 г., а италианецът взе победа през март т.г., като спеели с 6:3, 6:4 на "Мастърс" в Маями, където се игра на твърда настилка.

И отново турнир в Китай

Димитров остава в Китай и ще участва на турнира от "Мастърс" сериите в Шанхай, където ще започне диектно от II кръг, тъй като е поставен под №18. Жребият, който бе теглен днес, му отреди за съперник победителя от мача Александър Вукич (Авл) - Роберто Карбайес Баена (Исп) на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Шанхай.