Четири български боксьорки са на победа от медалите на Евро 2022

17 Окт. 2022
архив
Севда Асенова

Четири българки се класираха за 1/4-финалите и са само на една победа от медали на европейското първенство по бокс за жени в Будва (ЧГ).

Още снощи Станимира Петрова (кат. 54 кг) отстрани с категорична победа (5:0 съдийски гласа) енгарката Беата Варга. Световната шампионка от 2014-а и трикратна №1 в Европа ще се бие на 1/4-финалите срещу сръбкинята Йелена Зекич. Победа ще осигури минимум бронзово отличие за Петрова, тъй като в бокса се раздават по два бронзови медала - на отпадналите на полуфиналите.

За медал ще се бие и Севда Асенова в кат. 48 кг. Днес тя отказа още във втория рунд съперничката си Ноора Кирпу (Фин). Утре, в следобедната сесия, Асенова, бронзова медалистка от световното първенство в Истанбул през май, ще излезе на ринга срещу унгарката Лила Шелецки.

Златислава Чуканова продължи отличното българско представяне, като в кат. 50 кг победи с 5:0 гласа шведката Мария Лундберг и се класира за 1/4-финалите. Следващата съперничка на Чуканова ще е ирландката Кейтлин Фрайърс в сряда.

Утре, освен Севда Асенова, на ринга ще се качат други две националки. Венелина Поптолева (кат. 52 кг) ще се бие с Нела Фрейхерова (Чех), а Светлана Каменова (57 кг), която на старта преди два дни започна с победа, е четвъртата ни участничка на 1/4-финал. Тя излиза в битка за 1/2-финал и сигурен медал с Мелиса Мортенсен (Дан).