Българските боксьорки спечелиха 4 медала на Евро 2022

19 Окт. 2022
ММС
Станимира Петров продължава похода си към четвърта европейска титла

Станимира Петрова стана последната българска боксьорка, която си осигури медал на европейското първенство за жени в Будва (ЧГ). Световната (2014 г.) и трикратна еврошампионка се се класира за полуфиналите в кат. 54 кг и ще се завърне минимум с бронзово отличие.

Днес Петрова надделя над сръбкинята Йелена Зекич с пъно съдийско единодушие - 5:0 гласа. За място на финала в петък тя ще се бие срещу украинката Анастасия Ковалчук.

Предния ден пък други три наши боксьорки си осигуриха медали с достигане до 1/4-финалите в своите категории - Севда Асенова (48 кг), Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг).

Днес шанс да направи същото имаше и Златислава Чуканова (50 кг), но тя отстъпи на 1/4-финала с 2:3 гласа пред ирландката Кейтлин Фрайърс.