България загуби наивно от Германия в Лигата на нациите

Женският национален отбор разгроми Украйна с 3:0 като гост в Златната лига

30 Май 2021Обновена
Фейсбук
Националите ни се поздравяват след една от спечелените точки срещу Германия.

Националният отбор на България записа втора загуба в турнира на Лигата на нациите - 2:3 от Германия (25:19, 21:25, 25:22, 28:30, 11:15). Отборът, воден от Силвано Пранди, бе на крачка от спечелването на мача в четвъртия гейм, но пропиля три мачбола и се стигна до тайбрек, в който нашите загубиха с 11:15.

България започна двубоя в Римини (Ит) в състав Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Къртев, Алекс Грозданов и Владислав Иванов-либеро. След като двата отбора размениха по гейм, в третия нашите спечелиха с 25:22 и тръгнаха в четвъртия да печелят победата. Целта бе много близо, след като имахме три мачбола - при 24:23, 25:24 и 26:25. Ние обаче не успяхме да се възползваме от нито един от тях и Германия спечели частта с 30:28, като така изравни геймовете - 2:2.

В тайбрека съперникът ни, воден от италианеца Андреа Джани, не позволи да поведем нито веднъж и достигна заслужено до пълен обрат в геймовете и съответно до краен успех.

Най-резултатен в състава ни бе отново капитанът Цветан Соколов (26 т.). С 11 завърши Алекс Грозданов, с по 10 - Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов и Николай Къртев, и т.н.

"Имахме своите шансове, но не ги използвахме всичките. Не взехме правилните решения в атака и на другите елементи. Във важните моменти направихме грешки, които не могат да се правят срещу отбори като Германия. Трябва да се възстановим и да тренираме, за да се подготвим за следващите мачове", заяви Соколов след края.

Така България завърши първия уикенд от комерсиалния турнир на международната федерация (FIVB) с една победа (3:0) над Австралия и две загуби (от Германия и с 0:3 от Франция).

В следващите три дни националите ни почиват, като следващият мач ще е на 3 юни от 20:30ч. срещу отбора на Италия.

Enjoy the Highlights from the men's match between GER and BUL from Week 1 of the Men's VNL 2021 in Rimini (ITA). #BePartOftheGame #VNL21 ►► Subscribe NOW & h...

Женският ни национален отбор се представи доста по-добре днес. Селекцията на Иван Петков спечели с 3:0 (28:26, 25:13, 25:22) като гост срещу Украйна в последен мач от първия турнир в предварителна Група В на тазгодишната Златна европейска лига.

Това бе втори пореден успех за тима ни след 3:2 над Словакия вчера. България оглавява групата с 3 победи от 3 мача и 9 точки, а Украйна е втора с 2 победи, 1 загуба и 5 точки. Финландия се отказа заради очакванията тимът да изкара карантина за коронавирус.

Най-резултатна бе Мирослава Паскова с 20 точки, пред Гергана Димитрова със 17 и др.

Следващата седмица е вторият турнир в групата, който ще се проведе в пловдивската зала "Колодрума". На 4 юни (петък) България ще играе срещу Словакия, на 5 юни (събота) срещу Украйна, а в неделя ще е мачът между Словакия и Украйна.