Българите спечелиха нови три медала на Европейските игри

Антоанета Бонева вече има две отличия в стрелбата с пистолет

27 Юни 2019
БОК
Антоанета Бонева стана вторият ни индивидуален двукратен медалист в Минск след Катрин Тасева в художествената гимнастика.

България подобри постижението си по медали от Европейски игри, след като си осигури поне 13 отличия от второто им издание, което се провежда в Минск. Преди 4 години в Баку спортистите ни спечелиха 10 (1-4-5), а до снощи делегацията ни вече бе с 1 златен, 5 сребърни и поне 7 бронзови. Дотук се стигна, след като във вторник вечерта смесената петорка спечели сребро в неолимпийския спорт аеробика, а пък вчера бяха завоювани отличия в стрелбата и бокса.

Първо Антоанета Бонева спечели своя втори бронзов медал на стрелба с пистолет. След като се класира трета с пневматичен пистолет от 10 м, вчера тя направи същото и с малокалибрено оръжие от 25 м. Така Бонева вече е с 3 медала от Европейски игри (има и сребро от Баку). Пред нея вчера се наредиха олимпийската шампионка Ана Коракаки (Гър) и Хайди Дитхелм Гербер (Гер). Двукратната златна медалистка от олимпиади Мария Гроздева остана 12-а в квалификациите.

Втория медал за деня осигури двукратният еврошампион по бокс Даниел Асенов. Тайсъна победи с 4:1 съдийски гласа Билал Бенама (Фр) и се класира за полуфинал, което означава поне бронз. В битка за влизане на финала на кат. 52 кг Асенов ще се боксира срещу Галал Яфаи (Вбр) в петък от 15 ч. Само с една среща пък световната шампионка от 2014 г. Станимира Петрова също си осигури минимум бронз. В кат. 57 кг асеновградчанката победи с 5:0 Местиен Мона (Фр) и за място на финал ще боксира с Джемима Бетриан (Хол). При свръхтежките (кат. +91 кг) Петър Белберов загуби в оспорван 1/4-финал от Мурад Алиев (Фр) с 2:3 и отпадна.

Късно снощи за бронзов медал трябваше да спори борецът в свободния стил Георги Вангелов, който спечели репешажа в кат. 57 кг срещу руснака с македонски паспорт Владимир Егоров. Негов съперник в тази схватка трябваше да е световният шампион Заур Угуев (Рус).