Бразилия стигна пестеливо до 1/2-финал на Копа Америка

"Селесао" елиминира Чили с един гол и човек по-малко

03 Юли 2021
Звездата в тима на Бразилия - Неймар, изпълнява специален танц с Лукас Пакета (вляво), който току що е открил резултата срещу Чили.

Домакинът на тазгодишното издание на Копа Америка - Бразилия, се добра трудно до 1/2-финалите. "Селесао" спечели с 1:0 своя 1/4-финален сблъсък срещу двукратния шампион Чили (2015, 2016).

Единственото попадение на мача на ст. "Нилтон Сантос" в Рио де Жанейро отбеляза в 46-ата мин. халфът на "Олимпик" (Лион) Лукас Пакета, който тъкмо бе заменил на почивката Роберто Фирмино. Само две минути след това, в 48-ата, Бразилия остана с човек по-малко, тъй като Габриел Жезус бе изгонен за грубо нарушение срещу Еухенио Мена. До края домакините затвориха играта. Чилийците обаче имаха възможност да изравнят, но Ерик Пулгар пропусна от пряк свободен удар, Бенхамин Бреретон улучи греда, а гол на Едуардо Варгас бе отменен заради засада.

Fecha: 02 de julio de 2021Estadio: Olímpico Nilton SantosMira los mejores momentos del partido de Brasil y Chile en la CONMEBOL Copa América 2021, por los cu...

По пътя към 10-ата си титла в Копа Америка Бразилия ще се изправи на 1/2-финал срещу Перу, който отстрани драматично Парагвай. Редовното време завърши 3:3, след като Габриел Авалос изравни за парагвайците в 90-ата мин. При дузпите перуанците надделяха с 4:3, след като направиха два пропуска (Сантиаго Ормено и Кристиан Куева), а парагвайците изпуснаха три удара (Ектор Мартинес, Брайън Самудио и Алберто Еспинола).

Fecha: 02 de julio de 2021Estadio: Olímpico Pedro LudovicoMira los mejores momentos del partido de Perú y Paraguay en la CONMEBOL Copa América 2021, por los ...