Хамилтън вече посяга към петата титла във Формула 1

Звездата на "Мерцедес" не остави шанс на конкурентите под прожекторите в Сингапур

17 Септ. 2018
Себастиан Фетел (на заден план) само за кратко се движеше втори след Люис Хамилтън на пистата "Марина Бей", преди отново да бъде изпреварен от Макс Верстапен.

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън се приближава все по-бързо до втора поредна и общо пета титла в най-комерсиалния автомобилен спорт. Британската звезда на "Мерцедес" спечели безапелационно Гран при на Сингапур и записа втора поредна победа и четвърта в последните пет състезания, с което почти уби надеждата на преследвача Себастиан Фетел с "Ферари".

Под прожекторите на пистата "Марина Бей" германецът не успя да стигне дори до второто място и остана трети. Втори в нощното състезание финишира младата надежда на "Ред Бул" Макс Верстапен, като така се запази челната тройка от стартовата решетка.

Всъщност промени не настъпиха в Топ 6, след като тръгналите от четвърта, пета и шеста позиция Валтери Ботас ("Мерцедес"), Кими Райконен ("Ферари") и Даниъл Рикардо ("Ред Бул") запазиха местата си и в крайното класиране. Точки заслужиха още Фернандо Алонсо ("Макларън"), Карлос Сайнц-младши ("Рено"), Шарл Льоклер ("Заубер") и Нико Хюлкенберг ("Рено"), които последователно допълниха десетката.

Още в първата обиколка вчера се наложи на пистата да излезе кола за сигурност, след като почти веднага след старта сблъсък между съотборниците във "Форс Индия" Серхио Перес и Естебан Окон доведе до ранното отпадане на втория от състезанието. В същото време Фетел бе задминал Верстапен, но успя да задържи второто място само до 18-ата обиколка, когато по-бързо преминаване през бокса за смяна на гуми върна холандеца на трасето пред германеца.

Благодарение на успеха си Хамилтън събра 281 т. и вече има аванс от 40 пред Фетел (241) и над 100 пред съотборника му Райконен (174), който заема трето място в генералното класиране. При конструкторите води "Мерцедес" с 452 т., следван от "Ферари" (415) и "Ред Бул" (272). Следващият старт е за Гран при на Русия в Сочи на 30 септември. До края на шампионата остават общо шест състезания.