Омразен за Гуардиола резултат прати “Сити“ на 1/2-финал в ШЛ

"Ливърпул" също се нареди сред последните четири тима в турнира след голово шоу на "Анфийлд"

14 Апр. 2022
Голове в реванша в Мадрид нямаше, но пък нервите изобилстваха, като в края на мача се стигна и до сдърпване между двата тима.

"Манчестър Сити" продължи амбициозния си поход към втори пореден финал в Шампионската лига по футбол, след като елиминира силния тим на "Атлетико" (М) на 1/4-финалите. Това се случи след равенство 0:0 в реванша в Мадрид.

Точно този резултат мениджърът на "Сити" Хосеп Гуардиола увери неколкократно преди мача, че тимът му няма да иска и ще се стреми да избегне, но в крайна сметка стигна до него. В края на двубоя дори гостите от Манчестър откровено пазеха резултата.

Повече футбол имаше до почивката, като той бе демонстриран от "Сити". Най-чистото положение бе в 30-ата мин., когато Илкай Гюндоган улучи левия страничен стълб на вратата на "Атлетико".

През втората част "Атлетико" се отказа от своя дефанзивен стил и започна да упражнява по-агресивна преса. Накрая дори тръгна откровено в атака, а играта се изнерви. Луис Суарес, Матеус Куня и Стефан Савич изпуснаха да вкарат. Последният обаче запали искрата за голям скандал в 90-ата мин., след като фаулира грубо Фил Фодън. При последвалите разправии и сблъсъци червен картон получи Фелипе. След последния сигнал обаче скандалите продължиха, като Савич налетя на Джак Грийлиш и двамата бяха разтървани от полиция.

Така английският шампион ще срещне на 1/2-финалите 13-кратния носител на трофея в турнира "Реал" в търсене на своя първи триумф в ШЛ.

"Ливърпул" пък очаквано се нареди сред четирите най-добри останали отбора в надпреварата, предвид успеха с 3:1 в първия мач срещу "Бенфика", но го стори с неочакван резултат в реванша. Мачът на ст. "Анфийлд" завърши 3:3, като португалците имаха няколко страхотни положения, а в последната минута техен гол бе отменен.

Ибрахима Конате откри за "Ливърпул" в 21-ата мин., но само след 10 мин. Гонсало Рамос изравни.

След почивката "Ливърпул" сякаш си върза в кърпа победата след два гола на Роберто Фирмино за 10 минути (55, 65).

"Бенфика" обаче не се отказа и успя да изравни. Първо резервата Роман Яремчук намали в 73-ата мин., а след това Дарвин Нунес направи 3:3 в 82-ата. Нунес вкара и още веднъж - в 90-ата мин., но попадението не беше зачетено заради засада. Малко преди това и попадение на Садио Мане за мърсисайдци беше отменено.

В крайна сметка "Ливърпул" стигна до своя 12-ти полуфинал в Шампионската лига, където ще срещне сензацията "Виляреал".

1/4-ФИНАЛИ В ШАМПИОНСКАТА ЛИГА 2021/2022

"Реал" (Мадрид) - "Челси" 2:3 (след прод., 1:3 в ред. вр.) (Родриго 80, Бензема 96; Маунт 15, Рюдигер 51, Вернер 75) / 3:1 в първия мач

"Байерн" (Мюнхен) - "Виляреал" 1:1 (Левандовски 52; Чуквуезе 88)0:1

"Атлетико" (Мадрид) - "Манчестър Сити"  0:0 / 0:1

"Ливърпул" - "Бенфика" 3:3 (Конате 21, Фирмино 55, 65; Г. Рамос 32, Яремчук 73, Нунес 82) / 3:1