„Лудогорец“ показа повече класа от „ЦСКА-София“ - 2:0

Треньорът на "червените" Стойчо Младенов негодува след мача от елементарните грешки на футболистите си

29 Ноем. 2021
Нападателят на "Лудогорец" Мавис Чибота си е хвърлил фланелката от радост, след като е вкарал за 2:0, без да се интересува, че след малко ще получи жълт картон за това.

"Лудогорец" показа, че и този сезон е над всички отбори в България, след като надигра най-големия си конкурент "ЦСКА-София" и спечели като домакин дербито от XVI кръг с 2:0. С този успех носителят на 10 поредни шампионски титли поведе със 7 точки аванс пред "червените", които обаче са с мач по-малко.

Двубоят в Разград се реши в последните 10-ина минути. Преди това вратарят на "Лудогорец" Серджио Падт спаси опасни удари на Греъм Кери и Томас Лам. Пред другата врата пък националът Кирил Десподов изтърва две положения преди почивката.

Ключовият момент в двубоя бе в 78-ата мин., когато влезлият 8 минути по-рано като резерва Мавис Чибота ("Лудогорец") се откъсна сам срещу вратаря на гостите Густаво Бусато, който го фаулира в наказателното поле. Отсъдената дузпа бе вкарана от кипърския нападател Пиерос Сотириу - 1:0.

Чибота окончателно се превърна в №1 в мача, след като в даденото от рефера Георги Кабаков продължение се откъсна отново и вкара за 2:0. В тази ситуация Лам покри засадата.

След края и.д. треньор на "Лудогорец" Станислав Генчев каза: "Победата е напълно заслужена. През първото полувреме имаше повече напрежение, но през втората част вече играчите влязоха в мача. Като цяло мисля, че през повечето време бяхме отборът, който създаваше повече положения, докато ЦСКА главно разчитаха на статични положения и на центрирания, за да използват силата на Кайседо. Загубата от "ЦСКА 1948" дойде в точния момент, за да си видим грешките. По-добре, че дойде тогава, а не днес, за да си извадим поуките. Днешният мач ни дава три точки и достатъчно преднина, но имаше още много мачове и не трябва да допускаме грешки. Да се надяваме, че няма да има повече неприятни изненади и контузени футболисти. С тези играчи, с които разполагаме без проблем можем да изкараме сезона".

Наставникът на "ЦСКА-София" Стойчо Младенов пък изрази недоволство от поведението на футболистите си. "Изключително голяма тактическа грешка. Един равностоен мач до 78-ата минута. "Лудогорец" от наш корнер успяха да направят контраатака. Успяха да овладеят топката и да направят контраатака. Можехме да спрем атаката много по-рано, а ние ги съпроводихме до нашето наказателно поле. Много елементарно и детско поведение. При втория гол рискувахме всичко, но пак е подобна ситуацията. Това говори много лоши неща за начина на мислене и за поведението ни на терена. Работим бавно, лесно ни разгадават, трябва ни по-голяма динамика, но това се постига с много работа. Тя е толкова елементарна ситуация, че трябва да биеш противника за първа топка и да не му позволиш да развие контраатаката. Всеки един от нашите състезатели трябва да понесе отговорност. Нас ни затрудни това, че и тримата ни нападатели играха много слабо. Бяха под нивото си. За Йомов е за първи път да свали нивото си. Днес имаше спад в играта му. Това беше основният ни проблем – атаката. Нищо не е приключило. Маратонът продължава. Ние сме и с мач по-малко. Трябва да напредваме в тези малки детайли. Трябва да сме по-умни, по-хитри, по-търпеливи. Трябва да покажем характер и трябва да успеем", коментира Младенов.

На 20 декември двата тима отново ще играят помежду си, но на ст. "Българска армия", в отложен мач от III кръг.