Трима българи са балкански шампиони по лека атлетика

18 Февр. 2019
Радослава Мавродиева

Три титли и два бронзови медала спечелиха българските състезатели на 24-тото балканско първенство по лека атлетика в зала в Истанбул (Тур). За първи път в шампионата на полуострова участваха 20 страни, след като атлетическата федерация на Азербайджан бе приета за член на балканската асоциация (ABAF).

В тласкането на гюле Радослава Мавродиева стана шампион с резултат 18,71 м. Като нейни подгласнички завършиха Димитриана Сурду (Мол) с 18,52 м и Емел Дерели (Тур) със 17,77 м.

В скока на височина Тихомир Иванов заслужи златото с опит от 228 см, с който изравни личния си рекорд на закрито и покри норматив (226 см) за участие на Евро`19 под покрив в Глазгоу (Вбр, 1-3 март). Втори и трети се наредиха Алперен Ачет (Тур) с национален рекорд от 226 см и Михай Донисан (Рум) с 219 см.

Титла спечели и Митко Ценов в бягането на 3000 м с време 8:01,20 мин., следван на 2,45 сек. от Дарио Ивановски (Мак) и на 13,76 сек. от треньора си Йоло Николов, донесъл бронзов медал за България.

Трето място от нашия отбор зае също Милена Миткова в скока на дължина с постижение от 6,26 м. Шампионка е Марина Бех-Романчук (Укр) с 6,76 м, следвана от Флорентина Костина Юско (Рум) с 6,39 м.