Тийнейджърка от София взе дебютна победа на "Ролан Гарос"

Денислава Глушкова отпадна на двойки във френската столица

30 Май 2022Обновена
БФТенис
Денислава Глушкова в комплекса "Ролан Гарос" в Париж.

Дебютантката на "Ролан Гарос" Денислава Глушкова спечели първия си мач в схемата при девойките до 18 г. и се класира за 1/16-финалите в Откритото първенство на Франция. В I кръг 18-годишната тийнейджърка от София елиминира Шарлът Кемпенерс-Поч с 5:7, 6:3 и отказване на австралийката заради травма.

В първата част състезателката на столичния клуб "Дема" имаше преднина от 5:2, но загуби следващите пет гейма поред. При 5:4 Денислава пропусна три сетбола на собствен сервис. Във II сет пък тя беше тази, която осъществи обрат - от 2:3 със серия от четири гейма на своя сметка.

След 2:16 ч. игра на корт №10 в Париж 17-годишната Кемпенерс-Поч съобщи на съдията, че не може да продължи двубоя. Във II кръг Глушкова ще се изправи срещу швейцарката Селин Неф (16 г.), която елиминира германката Ела Зайдел (17 г.) след обрат с 6:7 (2), 6:1, 6:1.

Българката игра и в надпреварата на двойки при подрастващите във френската столица. Днес тя и партньорката ѝ Саяка Ишии (Яп) загубиха в I кръг срещу Лусиана Мояно (Арж) и Лусиана Перес Аларкон (Перу) с 5:7, 2:6.

За Денислава Глушкова това е второ участие в турнир от Големия шлем. През януари тя постигна две победи на сингъл и стигна до 1/8-финал при девойките на Australian Open в Мелбърн.