Атлетка №1 на България в последните три години - Пламена Миткова, успя да направи само един успешен опит и остана предпоследна на турнира JBL Jumpfest в Кошице (Слвк), който е от "сребърна" категория на World Athletics Continental Tour.
Миналогодишната победителка в надпреварата (тогава с 6.70 м - рекорд на турнера) в центъра на града, до катедралата "Св.Елизабета" този път успя да преодолее само 6.35 м в скока на дължина, а останалите ѝ шест опита бяха с фаул. Това бе второ състезание за световната шампионка за девойки до 20 г. от Кали 2022 този летен сезон след второто място в Роверето (Ит) с 6.69.
След Миткова остана единствено представителката на домакините Рената Водняшка със скромните 5.74 м. Победата и голямата премия от 2000 евро е за бронзовата медалистка от Евро 2021 в зала Хади Саниа (Шв, премия €1300) именно с 6.69 м. Призовата тройка допълниха световната вицешампионка на закрито от Глазгоу 2024 Моней Никълс (САЩ, $1000) с 6.63 и Алисбет Феликс Бойер (ПРико) с 6.58. Пред Миткова (€200) се класира още Моли Палмър (Вбр, €500) с 6.51.
Снощи пък пред катедралата в Кошице бяха скоковете на височина.
В тях Тихомир Иванов се класира на 5-о място с 221 см, колкото приключиха още третият - Едгар Ривера (Исп), четвъртият - Марко Фасиноти (Ит) и също класираният на 5-о място европейски вицешампион от Мюнхен 2022 Тобиас Потйе (Гер). Испанецът и италианецът направиха по-малко фаулове на предишните височини.
Победител стана вицешампионът от Евро 2025 на закрито в Апелдорн (Нид) Ян Щефела (Чех) с 228 см, а втори е европейският вицешампион от Рим 2024 Владислав Лавский (Укр) с 225.