Мирела Демирева остана на 12-о място в скока на височина

07 Авг. 2021
БОК

Олимпийската вицешампионка от Рио`16 Мирела Демирева остана едва на 12-о място от 13 състезателки във финала на скока на височина в Токио 2020. Българката  преодоля началната височина от 184 см от втори опит, 189 - от първи, 193 - от трети, за да спре на 196 см след три неуспешни скока.

Така Демирева успя да се класира единствено пред шведката Мая Нилсон, останала на началните 184 см.

Титлата спечели рускинята Мария Ласицкене, която постигна най-добър резултат в света за сезона от 204 см при втория си опит. На второ място се класира Никола Макдермът (Авл) с рекорд на Австралия от 202 см, а бронзовия медал взе 19-тодишната украинка Ярослава Могучих.

Така българското участие в леката атлетика на игрите в Токио приключи само с едно класиране на финал - на Демирева. Останалите ни четирима участници от най-малкия български атлетически тим след Втората световна война - Ивет Лалова, Инна Ефтимова, Тихомир Иванов и Габриела Петрова, така и не успяха да преминат своите квалификации или серии.