"Манчестър Сити" вкара 6 гола и се откъсна с 6 точки

26 Дек. 2021Обновена
Испанският национал Аймерик Лапорт ликува, след като е отбелязал гола за 5:3 в полза на "Манчестър Сити" и окончателно е убил интригата в мача срещу "Лестър".

9-голов трилър между "Манчестър Сити" и "Лестър" ознаменува традиционното футболно шоу по случай коледните празници в Англия. Навръх т. нар. Боксинг дей "гражданите" сразиха "лисиците" с 6:3 у дома в очертаващия се като най-зрелищен двубой от 19-ия кръг на Премиър лийг.

Шампионите поведоха с 4:0 след по-малко от половин час игра на своя ст. "Етихад" в Манчестър. Кевин де Бройне откри резултата още в 5-ата мин., Рияд Марез удвои от дузпа в 14-ата, Илкай Гюндоган направи 3:0 в 21-вата, а Рахийм Стърлинг отбеляза четвърто попадение от втори 11-метров наказателен удар в 25-ата.

До края на първото полувреме английският национал пропусна още няколко чисти възможности да направи разликата съвсем унизителна за гостите и това коства много нерви на мениджъра Хосеп Гуардиола след почивката. "Лестър" успя да върне три попадения в разстояние на 10 мин. чрез Джеймс Мадисън (55), Адемола Луукман (59) и Келечи Ихеаначо (65) и сви пасива си само на един гол.

Все пак "Сити" не допусна по-сензационен развой на мача и с голове на Аймерик Лапорт в 69-ата и Стърлинг в 87-ата подпечата деветата си поредна победа в първенството. С нея тимът събра 47 т. и се откъсна на 6 т. пред втория "Ливърпул" (41), чийто мач от кръга срещу "Лийдс" беше отложен заради твърде много заразени с коронавирус в състава на съперника.

След късния мач тази вечер "Челси" се изравни с мърсисайдци на второто място, след като победи "Астън Вила" с 3:1 като гост в Бирмингам.