"Ливърпул" взе само точка от градското дерби

21 Юни 2020
Бразилецът Роберто Фирмино (вляво) опитва удар по вратата на "Евертън" по време на градското дерби, играно на ст. "Гудисън Парк".

"Ливърпул" направи безголово равенство срещу градския съперник "Евертън" в двубой от ХХХ кръг в английската Висша лига. Това беше първи официален мач за двата отбора от началото на март, когато сезонът бе прекъснат временно заради пандемията от COVID-19.

Липсата на игрова практика се отрази върху качеството на двубоя и до почивката липсваха опасни положения. През втората част мениджърът на "Ливърпул" Юрген Клоп потърси активизиране на играта на тима си, като пусна Алекс Окслейд-Чембърлейн на мястото на японеца Такуми Минамино. Резултатът обаче бе един по-опасен, но неточен удар на Наби Кейта.

За сметка на това в последните 10-ина минути "Евертън" пропусна да спечели победата, макар че през останалото време тимът се опитваше повече да неутрализира силните страни на "червените". Първо вратарят на "Ливърпул" Алисон спаси шут на Доминик Калвърт-Люин, а при добавката Том Дейвис улучи дясната греда. Малко след това бразилският вратар отрази и много опасен шут на сънародника си Ричарлисон.

Липсата на познатото темпо в играта на "Ливърпул" бе само една от грижите за Юрген Клоп, въпреки че тимът му имаше голямо предимство във владеенето на топката. Неприятната равносметка за него от този мач са контузиите на Джеймс Милнър и Жоел Матип, които бяха сменени принудително.

"Ливърпул" е начело в класирането 8 кръга преди края на първенството, като вече има 83 т. Следва "Манчестър С" с 60, но и мач по-малко. "Сити" приема в понеделник вечер "Бърнли" в последен двубой от кръга. Други срещи от днес: "Нюкасъл" - "Шефилд Юн" 3:0, "Астън Вила" - "Челси" 1:2.