Ивет Лалова отново е най-бърза на 100 м в Турция

21 Юни 2019
Фейсбук
Ивет Лалова

Ивет Лалова постигна поредна победа в Турция - на 100 м от II кръг на клубната Суперкупа на страната в Бурса. Лалова, която носи екипа на ЕНКА (Истанбул), финишира за 11,49 сек. и продължава да няма индивидуална загуба на състезанията в Турция. Преди месец ЕНКА с Ивет в състава спечели европейската клубна купа за първи път в историята си. За Лалова в Бурса предстоят стартове на 200 м и с щафетата 4х100 м.

Друг национал - Митко Ценов, завърши 4-ти на 3000 м с преп. на "Копенхаген Атлетик Геймс". Ценов, който има лека травма, завърши за 8:34.97 мин, като изостана с близо 3 сек от първите трима, финиширали в рамките на 16 стотни. Ранцо Мокопане (ЮАР) спечели с 8:31.70, следван от Тесфайе Гирма (Ет) с 8:31,78 и Уилбърфорс Конес (Кен) с 8:31.86.

"Чувствах се добре и свеж. Коляното не ме болеше, но заради него почти не тренирах повече от една седмица. Май ги изпуснах след втория километър. Засега не планирам участие по-нататък, ще тренирам повече. Преди ден направихме инжекция на коляното, утре - още една", каза Ценов пред Bgathletic.com. Той се надява на националния шампионат (23-24 юли) да успее да покрие норматива за световното първенство в Доха наесен - 8:29.00.

Спринтьорът Антонио Иванов пък победи на 200 м на турнира "Папафлесия" в Каламата (Гър). Той завърши за 21,13 секунди, а зад него са гърците Йоанис Кариофулис (21,41) и Йоанис Кокинос (21,42). Час и половина по-късно Иванов участва и на 100 м, където финишира 4-ти с 10,64 сек. Констадинос Зикос (Гър) спечели с 10.41 сек.