Глушкова спаси два мачбола, но загуби в дебюта на "Уимбълдън"

03 Юли 2022
Eurosport
Денислава Глушкова очаква сервиса на Кавия Лопес по време на дебютния си мач от Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Талантливата българска тенисистка Денислава Глушкова загуби дебютния си мач на "Уимбълдън". В I кръг от турнира при девойките на Откритото първенство на Великобритания в Лондон 18-годишната софиянка отстъпи пред поставената под №8 в основната схема Кавия Лопес (САЩ) с 1:6, 5:7.

В първата част Глушкова допусна два пробива и същевременно не успя да се възползва от нито един от своите три шанса за връщане на брейк. Вторият сет пък се разви изключително драматично за българската тийнейджърка, която загуби още откриващото си подаване, но направи моментален рибрейк, а после осъществи още един пробив и поведе с 3:1 гейма.

Последва серия от четири поредни гейма в полза на 17-годишната Лопес, която ѝ донесе аванс от 5:3. В 10-ия гейм американката сервираше за първи път за мача, но българката реализира пробив на нула и изравни на 5:5. За съжаление, Денислава веднага допусна нов пробив и опонентката ѝ получи втори шанс да затвори двубоя.

Така и се случи, но съвсем не без куп нови обрати. Само в 12-ия гейм бяха разиграни 18 точки, като българката пропусна четири брейкбола и спаси два мачбола, преди да сложи оръжие след шест преминавания през равенство. Двубоят на корт №17 в "Ол Ингланд Клъб" продължи общо 1:23 ч.

За Денислава Глушкова това беше трето участие в турнир от Големия шлем при девойките и първо, в което не постигна поне една победа на сингъл. На Australian Open в Мелбърн през януари тя беше спряна в III кръг от бъдещата шампионка Петра Марчинко (Хър), а на "Ролан Гарос" в Париж загуби във II кръг от Селин Неф (Швейц).

На "Уимбълдън" българката ще играе и на двойки при 18-годишните млади дами - в партньорство с Хаю Киношита (Яп), като отново ще се изправи срещу Кавия Лопес. Тя е в тандем със сънародничката си Лив Ховде, като двете са поставени под №2 и в I кръг ще играят именно срещу Глушкова и Хиношита.

Единствената българска тенисистка в турнира при юношите и девойките на "Уимбълдън" - Денислава Глушкова, изтегли тежък съперник в I кръг. годишната тийнейджърка от София ще играе срещу поставената под №8 в основната схема Кавия Лопес (САЩ). Срещата ще се състои в неделя.