Дебютен успех придвижи Кузманов напред в квалификациите на "Уимбълдън"

20 Юни 2022
архив

Димитър Кузманов извоюва своята първа победа в квалификациите на "Уимбълдън" и се класира за II кръг в предварителната схема на най-престижния тенис турнир. Досега най-доброто представяне на 28-годишния пловдивчанин в третата за годината надпревара от Големия шлем беше участие в I кръг на пресявките през 2021 г.

Днес на корт №14 в лондонския "Ол Ингланд Клъб" Кузманов надигра представителя на домакините Чарлс Брум с 6:3, 7:5 след 1:42 ч. игра. В откриващия сет втората ни ракета (№175 в света) три пъти поведе с пробив, но в първите два случая допусна моментален рибрейк. Ситуацията беше на път да се повтори и в 9-ия гейм, когато 24-годишният британец (№431 в ранглистата) стигна до три точки за връщане на пробива, включително две поредни при 15:40, но Мико съумя да се измъкне и поведе с 1-0.

Втората част се разви не по-малко драматично за нашия тенисист, който предаде първите си две подавания и набързо изостана с 0:4 гейма. Кузманов успя да върне единия пробив и сви пасива си до 2:4, но при 3:5 Брум имаше сервис за изравняване на общия резултат. В сюблимния момент обаче българинът успя да осъществи нов брейк и това окончателно пречупи съперника му, който загуби и следващия си гейм, а веднага след това - и мача.

Във II кръг на квалификациите Димитър Кузманов ще се изправи срещу поставения под №9 в Педро Качин (Арж), който на старта елиминира Антоан Ескофие (Фр) с 7:6 (5), 6:4. За влизане в основната схема на Откритото първенство на Великобритания са необходими три победи в пресявките.