България поведе с 2-0 след първия ден за Купа "Дейвис"

04 Март 2022
SPORTAL.BG

Българският национален отбор по тенис извоюва две победи в първия ден от мача срещу Парагвай в турнира за Купа "Дейвис" и вече е само на един успех от крайната победа в двубоя.

В откриващия сингъл от срещата в столичната зала "София" лидерът на тима ни Димитър Кузманов надигра втория избор в състава на гостите Ернандо Ескуро със 7:6 (5), 6:0 за малко повече от час. Във втория мач поединично втората ни ракета Александър Лазаров се наложи с 6:4, 6:1 над водещия състезател на южноамериканците Даниел Вайехо.

В първата част Алекс поведе с пробив в четвъртия гейм и го затвърди за аванс от 4:1. В седмия гейм парагвайският тенисист осъществи рибрейк, но когато сервираше за оставане в сета, допусна нов пробив.

Вторият сет започна по аналогичен сценарий - Лазаров реализира брейк, допусна връщане на пробива, но веднага след това отново взе подаването на съперника и този път затвърди за 4:1. А след още един пробив българският тенисист затвори срещата с втория си мачбол.

Двубоят между България и Парагвай от плейофите в Световна група II ще продължи утре от 16:00 ч. със срещата на двойки. За нея са заявени Александър Донски и Пьотр Нестеров срещу Хуан Борба Даниел Вайехо, но капитаните Валентин Димов и Рамон Делгадо имат право да сменят някого от играчите.

Във вторите мачове на сингъл трябва да играят помежду си първите ракети Кузманов и Вайехо и след това вторите - Лазаров и Ескура. И в тези двубои може да настъпят промени, в зависимост от развоя на резултата.