117-ото пловдивско дерби завърши без победител

"Локомотив" и "Ботев" завършиха 1:1 на старта на шампионата

16 Юли 2023
Мартин Секулич открива резултата от дузпа

117-ото пловдивско дерби между "Локомотив" и "Ботев" завърши 1:1 и по този начин се запази равният баланс на двата отбора в двубоите помежду им. В момента те имат по 41 победи, а равенствата станаха вече 35. "Ботев" само има леко предимство при отбелязаните голове - 141:136.

И днес, в мача от I кръг за сезон 2023/24 в Първа лига "Ботев" отбеляза. И то още в самото начало - в 10-ата мин. топката бе центрирана в наказателното поле на "Локо" и беше атакувана от Мартин Секулич. Вратарят на "черно-белите" Динко Хоркаш обаче излезе неразчетено и погрешка заби юмрук в главата на нападателя - дузпа. Зад топката застана именно Секулич и откри.

Изнервени от случващото се, феновете на "Локо" на трибуна "Бесика" започнаха да хвърлят бутилки с вода по вратаря Ханкич. Наложи се главният съдия да прекъсне за малко мача, а капитанът Димитър Илиев отиде да помоли помоли ултрасите да не хвърлят предмети.

Малко след това "Ботев" можеше да поведе и с 2:0, но след удар на Красиан Колев топката се удари в гредата.

В 36-ата мин. пък "Локомотив" организира силна атака - Димитър Илиев изведе свободния Евандро, бразилецът отправи силен удар, но вратарят на "жълто-черните" плонжира и спаси.

След почивката отново "Ботев" имаше добър шанс - в 53-ата минута Янис Карабельов излезе сам срещу вратаря Хоркаш, но стреля право в него.

"Локо" (Пд) все пак стигна до попадение - 13 минути преди края на редовното време. Тогава Алфа Конте подаде на Пиер Зебли, халфът пое топката и бомбен шут я прати във вратата.