Вратарски гаф донесе 4-та поредна победа на "Славия" (видео)

01 Ноем. 2019
Вратарят на аутсайдера "Витоша" Християн Василев направи няколко добри спасявания, но провали отбора си в 52-ата мин.

Рядко срещан вратарски гаф донесе четвъртата поредна победа и общо шеста на "Славия" във футболното ни първенство. В 52-ата минута стражът на "Витоша" Християн Василев изчисти върнатата към него топка право в краката на тичащия към него Георги Йомов от "белите", тя рикошира и се заби в мрежата. Така "Славия" победи с 1:0 в предпоследния мач от XIV кръг.

Иначе 22-годишният вратар направи няколко чудесни спасявания и намеси, с които предотврати други попадения на противника. Неговите съотборници също направиха добри атаки, като най-доброто им положение бе в 74-ата мин. Тогава Георги Купенов скочи най-високо след центриране от ъглов удар, но не успя да прати топката с глава във вратата от чудесна позиция. Това бе общо 13-а загуба от 14 мача за "Витоша", който остава твърдо на последното място с актив от само 3 т.

Същевременно "Славия" отново се върна в челната шесторка, като дори вече е на пета позиция, минавайки пред загубилия в този кръг от "Локо" (Пд) тим на "Черно море".

В 52-ата минута на двубоя Славия излезе напред в резултата срещу Витоша Бистрица, след като Георги Йомов матира Василев за 1:0 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига.