Руснак сменя Хамилтън в "Мерцедес" за теста в Барселона

15 Май 2019
архив
Никита Мазепин

Руският пилот Никита Мазепин ще получи шанс да кара състезателния болид на "Мерцедес" във Формула 1. 20-годишният син на милиардера Дмитрий Мазепин ще замени световния шампион Люис Хамилтън за втория ден от сезонните тестове на пистата "Каталуния" в Барселона (Исп) днес. Във вчерашния първи ден от изпитанията болидът бе управляван от втория пилот на "сребърните стрели" Валтери Ботас.

По-рано от германския отбор съобщиха, че до края на годината Мазепин ще проведе 12-дневна програма с частни тестове зад волана на "Мерцедес" с модела на тима от 2017 г. През настоящия сезон Никита е състезател на ART във Формула 2 и след три старта заема 16-о място в генералното класиране с актив от 4 т. През 2018 г. руснакът караше в сериите GP3, където завърши втори в крайното класиране.

Освен Мазепин в Барселона своите умения с болиди от F1 ще тестват още няколко любопитни имена. В кокпита на "Ферари" днес ще седне Антонио Фуоко, за "Ред Бул" ще кара Дан Тиктъм, за "Рено" - Джак Ейткън, а за "Рейсинг Пойнт" - Ник Йелоули.