facebook
twitter

Спорт

Резултати и класиране в Първа и Втора лига

157

ПЪРВА ЛИГА

 

XXXIV кръг

"Черно море" - "Ботев" (Пд) 1:0 (Кики 2)

"Лудогорец" - "Левски" 1:1 (Моци 50-д; Миланов 72)

"Берое" - "ЦСКА-София" 0:1 (Тиаго 16)

 

 

Класиране

Отбор М П Р З ГР Т
1. "Лудогорец" 34 21 10 3 61:18 73
2. "ЦСКА-София" 34 22 6 6 54:17 72
3. "Левски" 34 20 6 8 63:32 66
4. "Бeрое" 34 15 9 10 39:29 54
5. "Черно море" 34 15 6 13 43:47 51
6. "Ботев" (Пд) 34 14 8 12 44:33 50
>>> участва в Шампионската лига
>>> участва в Лига Европа
>>> играе плейоф за Лига Европа

 

В следващия кръг - 21 май (вторник), 18:00 ч.: "Ботев" (Пд) - "Лудогорец" (съдия Ивайло Стоянов) (по "Диема спорт 2"), "Левски" - "ЦСКА-София" (Драгомир Драганов) (по "Диема спорт"); от 21:00 ч.: "Черно море" - "Берое" (Георги Кабаков) (по "Диема спорт").

 

Голмайстори

23 гола - Станислав Костов ("Левски");

19 гола - Клаудиу Кешерю ("Лудогорец");

14 гола - Тодор Неделев ("Ботев", Пд), Мартин Камбуров ("Берое");

11 гола - Давиде Мариани ("Левски"), Цветелин Чунчуков ("Славия"), Али Соу ("ЦСКА-София"), Даниел Младенов ("Етър");

10 гола - Георги Илиев ("Черно море");

9 гола - Валери Божинов (7 за "Ботев", Вр; 2 за "Левски"), Димитър Илиев ("Локомотив"), Мауридес ("ЦСКА-София");

8 гола - Жерсон Кабрал ("Левски"), Ахмед Ахмедов ("Дунав"), Кирил Десподов ("ЦСКА-София"), Марселиньо ("Лудогорец");

7 гола - Велко Батрович ("Етър"), Якуб Швиерчок ("Лудогорец"), Валери Домовчийски и Петър Атанасов ("Ботев", Вр), Борислав Цонев ("Берое"), Ален Ожболт ("Локомотив"), Тиаго Родригес ("ЦСКА-София");

6 гола - Антонио Вутов и Стивън Петков ("Ботев", Пд), Джоди Лукоки и Вандерсон ("Лудогорец");

5 гола - Едвин Джеси ("ЦСКА-София"), Кристофер Мандиангу ("Септември"), Григор Долапчиев ("Витоша"), Исмаил Иса и Светослав Ковачев ("Дунав"), Радослав Кирилов ("Славия"), Флорент Бояй ("Етър"), Радослав Василев ("Черно море"), Крис Гади ("Септември"), Козмин Моци ("Лудогорец");

4 гола - Педро Еуженио ("Берое"), Милчо Ангелов (1 за "Славия", 3 за "Етър"), Иван Петков ("Етър"), Драгош Григоре ("Лудогорец"), Кристиан Димитров ("Ботев", Пд), Стефан Христов и Четин Садула ("Витоша"), Илия Димитров (1 за "Левски", 3 за "Септември"), Борис Галчев и Асен Чандъров ("Септември"), Жоржиньо ("ЦСКА-София"), Патрик Андраде, Георги Божилов и Дани Кики ("Черно море"), Илиян Мицански ("Славия"), Анте Аралица ("Локомотив"), Божидар Васев ("Дунав");

3 гола - Бирсент Карагарен ("Локомотив"), Даниел Генов и Емил Стоев ("Ботев", Вр), Ивайло Лазаров ("Витоша"), Васил Шопов ("Ботев", Пд), Рубен Бригидо и Вандерсон ("Берое"), Жоржиньо ("Черно море"), Румен Руменов ("Етър"), Драгош Фирцулеску и Красимир Станоев ("Дунав"), Ишмаел Байду ("Септември"), Мирослав Будинов (1 за "Септември", 2 за "Ботев", Вр), Георги Йомов, Галин Иванов и Янис Карабельов ("Славия"), Милан Вушурович (2 за "Верея", 1 за "Ботев", Вр), Антон Огнянов (2 за "Верея", 1 за "Ботев", Вр).

 

ВТОРА ЛИГА

 

XXIX кръг

"Локомотив" (Сф) - "Локомотив" (ГО) 4:1 (Чаворски 38, Вачев 57, Александров 59, 78; Попов 80)

"Арда" - "ЦСКА 1948" 1:0 (Христов 5)

"Поморие" - "Ботев" (Глб) 2:2 (Кижев 18, Расим 56; Винков 66, Костов 74)

"Царско село" - "Кариана" 1:1 (Георгиев 6; Дичев 10)

"Добруджа" - "Струмска слава" 1:2 (Колев 54-д; Аспарухов 6, Чапаев 22)

"Лудогорец II" - "Литекс" 0:0

"Монтана" - "Пирин" (Бл) 2:0 (Илиев 72, 86)

"Черноморец" (Блч) - "Несебър" 2:1 (Смирнов 88, Иванов 90; Цачев 54)

 

Класиране

Отбор М П Р З ГР Т
1. "Царско село" 29 24 3 2 66:25 75
2. "Монтана" 29 17 9 3 47:21 60
3. "Арда" 29 18 5 6 41:16 59
4. "ЦСКА 1948" 29 15 11 3 36:17 56
5. "Литекс" 29 12 8 9 41:24 44
6. "Локомотив" (ГО) 29 10 6 13 29:41 36
7. "Струмска слава" 29 10 6 13 34:42 36
8. "Локомотив" (Сф) 29 9 9 11 24:25 36
9. "Поморие" 29 10 6 13 35:47 36
10. "Черноморец" 29 9 7 13 25:34 34
11. "Лудогорец II" 29 9 5 15 31:42 32
12. "Ботев" 29 7 10 12 30:35 31
13. "Кариана" 29 7 7 15 27:38 28
14. "Пирин" 29 8 4 17 28:49 28
15. "Несебър" 29 6 9 14 32:49 27
16. "Добруджа" 29 4 9 16 15:36 21
>>> влиза в Първа лига
>>> играе плейоф за Първа лига
>>> изпада в Трета лига

 

В последния кръг - 23 май (четвъртък), 17:00 ч.: "ЦСКА 1948" - "Локомотив" (Сф), "Локомотив" (ГО) - "Черноморец" (Блч), "Несебър" - "Монтана", "Пирин" - "Лудогорец II", "Литекс" - "Добруджа", "Струмска слава" - "Царско село", "Кариана" - "Поморие", "Ботев" (Глб) - "Арда" (в Стара Загора).

Все още няма коментари

Още

Евростат: България е с най-високо ниво на смъртност в ЕС

16.07.2019

969 25
"ЦСКА-София" сгреши в първия си шампионатен мач

12.07.2019

1237 9
Първенството ни ще се казва Ефбет лига до май 2021 г.

12.07.2019

74

Влез или се регистрирай за да коментираш

×