facebook
twitter

Спорт

Резултати и класиране в Първа и Втора лига

70

ПЪРВА ЛИГА, XXХ кръг

Втора осмица

Група А

"Витоша" (Бистрица) - "Ботев" (Вр) 2:5 (Купенов 30, Долапчиев 48; Стоев 15, 25, 41, Домовчийски 28, Генов 90)

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П Р З ГР Т
1. "Етър" 30 14 5 11 36:30 47
2. "Ботев" (Вр) 30 12 5 13 42:42 41
3. "Витоша" 30 9 4 17 24:47 31
4. "Верея" 30 0 6 24 12:73 6
             

 

В следващия кръг - 25 април (четвъртък), 17.30 ч.: "Витоша" - "Верея" (по "Диема спорт"); от 20 ч.: "Ботев" (Вр) - "Етър" (по "Диема спорт"). 

 

Голмайстори

19 гола - Станислав Костов ("Левски"), Клаудиу Кешерю ("Лудогорец");

14 гола - Мартин Камбуров ("Берое");

12 гола - Тодор Неделев ("Ботев", Пд);

10 гола - Давиде Мариани ("Левски"), Даниел Младенов ("Етър"), Али Соу ("ЦСКА-София");

9 гола - Мауридес ("ЦСКА-София");

8 гола - Жерсон Кабрал ("Левски"), Ахмед Ахмедов ("Дунав"), Кирил Десподов ("ЦСКА-София"), Валери Божинов (7 за "Ботев", Вр; 1 за "Левски"), Марселиньо ("Лудогорец"), Димитър Илиев ("Локомотив"), Георги Илиев ("Черно море");

7 гола - Цветелин Чунчуков ("Славия"), Якуб Швиерчок ("Лудогорец"), Валери Домовчийски и Петър Атанасов ("Ботев", Вр), Борислав Цонев ("Берое"), Ален Ожболт ("Локомотив");

6 гола - Емил Стоев ("Ботев", Вр), Велко Батрович ("Етър"), Антонио Вутов и Стивън Петков ("Ботев", Пд), Джоди Лукоки и Вандерсон ("Лудогорец");

5 гола - Светослав Ковачев ("Дунав"), Радослав Кирилов ("Славия"), Флорент Бояй ("Етър"), Радослав Василев ("Черно море"), Крис Гади ("Септември"), Тиаго Родригес ("ЦСКА-София");

4 гола - Даниел Генов ("Ботев", Вр), Иван Петков ("Етър"), Козмин Моци ("Лудогорец"), Кристиан Димитров ("Ботев", Пд), Григор Долапчиев и Четин Садула ("Витоша"), Кристофер Мандиангу, Борис Галчев и Асен Чандъров ("Септември"), Жоржиньо и Едвин Джеси ("ЦСКА-София"), Патрик Андраде и Георги Божилов ("Черно море"), Илиян Мицански ("Славия"), Анте Аралица ("Локомотив"), Исмаил Иса и Божидар Васев ("Дунав");

3 гола - Ивайло Лазаров ("Витоша"), Васил Шопов ("Ботев", Пд), Вандерсон ("Берое"), Жоржиньо ("Черно море"), Румен Руменов ("Етър"), Драгош Фирцулеску и Красимир Станоев ("Дунав"), Илия Димитров (1 за "Левски", 2 за "Септември"), Ишмаел Байду ("Септември"), Георги Йомов, Галин Иванов и Янис Карабельов ("Славия").

 

ВТОРА ЛИГА, XXV кръг

"Царско село" - "ЦСКА 1948" 0:0

"Монтана" - "Ботев" (Глб) 2:2 (Илиев 6, 71; Яшар 61, Абушев 89)

 

КЛАСИРАНЕ
Отбор М П Р З ГР Т
1. "Царско село" 25 22 2 1 56:18 68
2. "Арда" 25 15 5 5 36:14 50
3. "Монтана" 25 14 8 3 40:19 50
4. "ЦСКА 1948" 25 12 11 2 28:15 47
5. "Литекс" 25 12 5 8 38:20 41
6. "Поморие" 25 10 5 10 30:36 35
7. "Локомотив" (ГО) 25 10 4 11 27:32 34
8. "Локомотив" (Сф) 25 8 8 9 20:19 32
9. "Черноморец" 25 8 6 11 20:28 30
10. "Струмска слава" 25 8 6 11 28:35 30
11. "Ботев" 26 6 9 11 25:30 27
12. "Кариана" 25 6 5 14 24:33 23
13. "Несебър" 25 5 8 12 27:44 23
14. "Лудогорец II" 25 6 4 15 23:40 22
15. "Пирин" 25 6 3 16 24:46 21
16. "Добруджа" 26 4 9 13 14:31 21
>>> влиза в Първа лига
>>> играе плейоф за Първа лига
>>> изпада в Трета лига

 

В следващия кръг - 25 април (четвъртък), 15 ч.: "Поморие" - "Царско село" (в Несебър); от 17 ч.: "Струмска слава" - "Черноморец"; от 19 ч.: "Пирин" - "Локомотив" (ГО); 26 април (петък), 17 ч.: "Литекс" - "Локомотив" (Сф), "Кариана" - "Монтана", "Арда" - "Добруджа"; 29 април (понеделник), 17 ч.: "Ботев" - "Лудогорец II" (на ст. "Трейс Арена", Стара Загора); 30 април (вторник), 19 ч.: "ЦСКА 1948" - "Несебър".

 

Купа на България

1/2-финал, реванш - днес, 19 ч.: "ЦСКА-София" - "Ботев" (Пд) (съдия П. Костадинов) (в първия мач 2:3) (по "Диема спорт").

Все още няма коментари

Още

БФС може да въведе ВАР до 2 г., но не е сигурно

15.05.2019

58 1
БФС модифицира регламента на Първа лига за 2019/2020 г.

14.05.2019

880 1
"ЦСКА-София" пак опита да си измие ръцете с рефера

13.05.2019

636 2

Влез или се регистрирай за да коментираш

×