Национал и ганаец класираха "ЦСКА-София" на 1/4-финал

02 Март 2021
Вратарят на "Черно море" Иван Дюлгеров и двама играчи на варненци не крият разочарованието си, след като Бисмарк Чарлс (в средата) току що е открил резултата за "ЦСКА-София".

"ЦСКА-София" се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България след домакинска победа с 3:1 над "Черно море". Основен принос за успеха имаха националът Георги Йомов и ганайският тийнейджър Бисмарк Чарлс (19 г.), който направи запомнящ се дебют като титуляр. Чарлс откри резултата в 9-ата мин. след груба грешка на вратаря на гостите Иван Дюлгеров. В 39-ата мин. ганаецът спечели дузпа, от която Йомов вкара за 2:0. Варненци имаха претенции към рефера Волен Чинков за нарушението.

Третото попадение за "ЦСКА-София" отново бе на Йомов, в 49-ата мин., като с него на практика бе решен и мачът. До края "Черно море" успя само да намали резултата чрез капитана си Даниел Димов в 62-ата мин.

След мача треньорът на домакините Бруно Акрапович, който бе поставен под напрежение задължително да спечели срещата, изрази задоволството си: "Искам от моя отбор винаги да играе така в движение. Първото полувреме побъркахме противника с новата формация с трима нападатели, които играха дълбоко и пресираха много добре. Търсихме пространствата с бързи играчи. С Жером, Мазику, Йомов, Бисмарк напред. Имахме много шансове, вкарахме голове и съм доволен. Искахме да провокираме всички съперници да бъркат. У всеки има притеснение, когато е пресиран. Дадох указания да атакуваме вратаря. Бисмарк ще става още по-добър. Той е много бърз футболист, който има много добри качества и ще прогресира. Трябва да работи, да е спокоен. Това, което му липсва е една хубава подготовка и тогава ще видим истинското му лице."

Наставникът на "Черно море" Илиан Илиев очаквано бе доста критичен към тима си: "Направихме непредизвикани грешки. Дойдохме, постарахме се, дадохме на ЦСКА да вкара гол, искахме да ги затрудним, правихме правилно нещата в последните 25 минути. ЦСКА е агресивен отбор, трудно е да ги пробиеш, след първия гол стана лесно за тях. Когато допускаш такива грешки е трудно да победиш, особено срещу гранд. Станаха грешките, надявам се грешките да намаляват, елементарно допуснахме третия гол, поиграхме в последните минути. Трябва да поработим в завършващата фаза. Грешките са част от играта, но не трябва да ги повтаряме."

В другия днешен 1/8-финал "Арда" елиминира "Етър" след победа с 1:0 във Велико Търново. Попадението отбеляза бившият младежки национал Иван Тилев в 33-ата минута.